Reklama

Akcesoria dla niemowląt to artykuły, które zdecydowanie ułatwiają codzienną pielęgnację i opiekę nad maluszkiem, której podstawą jest regularne przewijanie dziecka oraz kąpiel.   Aby czynności te przebiegły sprawnie i nie były uciążliwie ani dla rodziców ani ich pociechy warto zdecydować się na specjalistyczne produkty stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie obu stron.

Przewijak - funkcjonalny i bezpieczny 

Przewijanie to najczęstszy zabieg pielęgnacyjny jakiemu poddaje się maluszka . Profesjonalny przewijak nie jest do niego niezbędny, ale może okazać się bardzo pomocy podczas zmiany pieluszki. Ułożony na łóżku czy blacie zabezpiecza przed ich zmoczeniem, a rodzicom pozwala na przewinięcie dziecka w wygodnym miejscu, a tym samym uniknięcie ciągłego schylania się. Ważne aby był on:

  • Bezpieczny dla dziecka - obecność zaokrąglonych ścianek po bokach przewijaka, takich jak w modelu Camele'o marki Beaba, gwarantuje, że niemowlę się z niego nie zsunie. 
  • Stabilny - obecność w zestawi specjalnych mocowań pozwala na pewne umieszczenie przewijaka nie tylko na specjalnym stelażu, ale także komodzie, łóżeczku czy wannie.
  • Wykonany z materiału przyjaznego skórze dziecka - ważne aby mata na której leży dziecko była miękka i miła w dotyku. Ponadto warto zwrócić uwagę czy jest ona zdejmowana i łatwa do utrzymania w czystości.
  • Wyposażony w dodatkowe elementy   - wysuwane szufladki na kosmetyki i inne akcesoria będą bardzo praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym utrzymanie porządku i gwarantującym, że wszytko co potrzebne zawsze będzie pod ręką. Przechowywanie przewijaka mogą ułatwić dołączone do zestawu przyssawki, umożliwiające powieszenie go na przykład na ścianie łazienki.  
Przewijak Camele'o

Przewijak Beaba Camele'o  oraz Stojak Beaba Camele'o 

Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie przewijaka, dzięki któremu zorientujemy się jaki ciężar będzie w stanie utrzymać, a tym samym do kiedy mniej więcej będziemy mogli z niego bezpiecznie korzystać.

Wanienka do kąpieli dziecka

Dobrze dobrana wanienka sprawi, że kąpiel maluszka będzie komfortowa dla rodziców, a jednocześnie bezpieczna i atrakcyjna dla dziecka. Na rynku znajduje się szeroki wybór modeli różniących się kształtem, kolorem i wielkością, a znalezienie wśród nich tego najlepszego może okazać się nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

  • Rozmiar wanienki   - tutaj warto zastanowić sie ile mamy miejsca w mieszkaniu na jej przechowywanie oraz gdzie chcemy kąpać maluszka. Małe wanienki o długości ok. 80 cm sprawdzają się zwykle w okresie od urodzenia do 6 miesiąca życia. Ich niewielkie gabaryty nie tylko sprawiają, że takie wanienki zajmują mniej miejsca, ale także ułatwiają kąpiel noworodka, która w takim wypadku nie wymaga aż tak dużej wprawy rodziców. Ponadto maluszek na mniejszej przestrzeni będzie czuł się choć odrobiną bezpiecznej.  
  • Sposób montowania - ustawienie wanienki na stabilnym stoliku często pomaga zredukować ból pleców towarzyszący ciągłemu schylaniu. Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej na stabilnym stojaku, najlepiej dopasowanym do danego modelu wanienki, jak  Stojak Beaba Camele'o.  Taki stelaż doskonale sprawdza się w małych pomierzeniach, nie zajmuje dużo miejsca, a po kąpieli może być szybko złożony i schowany.
  • Dodatkowe wyposażenie - korek pozwalający na łatwe opróżnienie wanienki z wody, antypoślizgowe wkładki, miejsce na słuchawkę prysznicową czy przegródki na mydło i myjkę. Wszystkie te elementy choć nie najważniejsze zdecydowanie zwiększają wygodę użytkowania wanienki oraz usprawniają cały zabieg pielęgnacyjny. Ponadto do niektórych modeli, jak na przykłąd wanienki Beaba Camele'o,  można dokupić specjalny hamak, ułatwiający kąpiel noworodków . Takie rozwiązanie pozwala utrzymać maluszka w stabilnej pozycji, zanurzonego w odpowiedniej ilości wody.
  • Bezpieczeństwo - obecność antypoślizgowego materiału wewnątrz wanienki, odpowiednie wyprofilowanie oraz wykonanie z nieszkodliwych materiałów to również bardzo ważne sprawy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
Wanienka Camele'o

Wanienka Beaba Camele'o  oraz Stojak Beaba Camele'o 

Dodatkowe akcesoria pomocne w pielęgnacji

Do   zabiegów pielęgnacyjnych w czasie kąpieli i zaraz po niej   , oprócz wanienki, potrzebne będą także specjalistyczne kosmetyki przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku życia, mięciutkie ręczniki, myjka, a także termometr, nożyczki czy pilniczek. Część z nich znajdziemy   w eleganckich zestawach kąpielowych Beaba, wyróżniających się nie tylko właściwościami funkcjonalnymi, ale także pomysłowym, estetycznym wyglądem.

Organizer na pieluszki i akcesoria

Z kolei podczas przewijanie niezbędne będą między innymi odpowiednie chusteczki, pieluszki czy łagodzące podrażnienia kosmetyki. Wszystkie te artykuły warto trzymać uporządkowane w jednym miejscu, aby w każdej chwili mieć do nich swobodny dostęp oraz możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce, a także szybkiego zabrania podczas wypraw poza dom. Pomocne będą tutaj różnego rodzaju torby z licznymi kieszonkami i przegródkami, jak choćby Organizer na pieluszki i akcesoria marki Beaba.

Więcej informacji o produktach marki Beaba na stronie www.beaba-polska.pl oraz www.facebook.com/BeabaPolska.

Gdzie kupić

Mamissima od: 119,00
BabyMama.pl od: 139,00
UrbanBaby.pl od: 140,00
babydeco.pl od: 143,00
FabrykaWafelkow.pl od: 145,00