Reklama

Czytanie dzieciom książek to doskonały sposób na rozwijanie ich wyobraźni, poszerzania wiedzy, a także miłe, wspólne spędzanie czasu. W momencie jednak gdy rodzic po raz kolejny czyta tę samą historię może  stać się męczącym obowiązkiem. W tym momencie przychodzi z pomocą Sparkup: Magical Book Reader.

To urządzenie przeczyta dziecku bajkę głosem wybranej osoby, mamy, taty, babci, a nawet starszego brata. Po przypięciu do książki rejestruje ono dla każdej strony odczytywany tekst, a także dzięki systemowi rozpoznawania obrazów, zapamiętuje poszczególne kartki i okładki książki, aby w przyszłości samodzielnie przyporząkować do nich właściwy fragment.

Przygotowane w ten sposób urządzenie możemy już oddać w ręce dziecka, aby odsłuchało zapisaną w jego pamięci treść. Migające światełko będzie informować o konieczności przewrócenia strony.

Sparkup: Magical Book Reader nie zastąpi oczywiście rodzica, ale będzie doskonałym elektronicznym pomocnikiem do czytania dzieciom. Sprawdzi się szczególnie w chwilach gdy brakuje czasu, aby osobiście zasiąść do lektury z maluchem lub gdy choć raz na jakiś czas chcemy uniknąć ciągłego powtarzania tej samej bajeczki.