Reklama

Klocki dla dzieci to podstawa wyposażenia dziecięcego pokoju. Drewniane, plastikowe, magnetyczne czy konstrukcyjne, wszystkie one pobudzają dziecięcą kreatywność, rozwijają zdolności manualne i dają pasjonujące zajęcie na długie godziny zabawy. Zabłysnąć wśród takiej konkurencji nie jest łatwo, ale na pewno udało się to klockom Tangeez i to zarówno w przenośni, jak i dosłownie.

 

Poszczególne cegiełki Tangeez po połączeniu zaczynają świecić przeróżnymi kolorami. Klocki wykonane są z białego tworzywa, mają okrągłe kształty z trzema wypustkami umiejscowionymi na szczycie oraz tyleż samo wgłębieniami na spodzie, pozwalającymi na ich spinanie. Natomiast w ich wnętrzu kryją się trzy diody LED, odpowiedzialne za rozświetlanie bloczków.

W zależnie od tego ile "zębów" zosatnie połączonych i z jakim zagłębieniem drugiego klocka, otrzymamy odmienne barwny. Połączenie jednego bolca powoduje zapalenie jednej diody - czerwonej, zielonej lub niebieskie, przy spięciu dwóch rozświetlą się dwie i na koniec analogicznie trzy. Kolory lampek będą się mieszać dając całkiem szerokie spektrum intensywnych kolorów.

W zestawie znajdują się także bazowe płytki wyposażone jedynie w wypustki, dzięki czemu umiejscowione na samym dole cegiełki będą świeciły na tej samej zasadzie co pozostałe. Klocki zasilane są niewielkimi bateriami ukrytymi w ich wnętrzu.

Ciekawy sposób na prostą i przyjemną zabawę, która jednak daje dużo radości dzięki możliwości igrania z barwnym światłem. Tangeez na pewno zaintryguje najmłodszych, a starszym udostępni zupełnie nowe możliwości wyrażenia swoich zapędów twórczych. Klocki te można ponadto wykorzystać jako cieka formę oświetlenia wnętrza.