Reklama

Biblioteka Marcelego Szpaka to seria książek dla dzieci, której towarzyszy realizowana we współpracy z AGORĄ akcja Czytać każdy może. Autorem Biblioteki Marcelego Szpaka i akcji Czytać Każdy Może jest Paweł Zawitkowski
W ramach Biblioteki Marcelego Szpaka ukazały się następujące tytuły:

  • Szaleńczaki autor: Jerzy Niemczuk, ilustracje: Julian Bohdanowicz

Pełna humoru i wartkiej akcji opowieść o szalonych przygodach nieco zwariowanej rodzinki Mamli, Papla i małej Papli, których pokochają i dzieci i dorośli. Ilustrowana urzekającymi rysunkami Juliana Bohdanowicza książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Jedna ze stu „Najlepszych książek dla dzieci XX wieku” w rankingu Wysokich Obcasów.

Książka nagrodzona w plebiscycie magazynu Dziecko „Najlepsze dla dziecka” w kategorii „najlepsza książka dla dziecka”. Książka polecana przez akcję „Czytać każdy może”

www.szalenczaki.pl; www.czytackazdymoze.pl; www.youtube.com/czytackazdymoze

 

  • Opowieść pod strasznym tytułem autor: Jerzy Niemczuk, ilustracje: Bartek Glaza

 

Pełna humoru, i śmieszna, i straszna opowieść o szalonych przygodach baśniowych bohaterów naszych marzeń: Wiła, Tatuna, Mamuny, Sonka, Dziadka Lesawika, Latara, Giga i Plonków. To fantastyczny świat wyobraźni, gdzie znajdziemy odwrócone góry, strasznych Marbatów, nieporadne Chlapy i czarodziejską znikolinę. Książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

www.opowiescpodstrasznymtytulem.pl; www.czytackazdymoze.pl; www.youtube.com/czytackazdymoze

 

Autorzy:

  • JERZY NIEMCZUK autor „Opowieści pod strasznym tytułem” i „Szaleńczaków”’

Dziś znany przede wszystkim jako współscenarzysta seriali „Ranczo”, „Siła wyższa”, autor komedii telewizyjnych. Wcześniej znany i uznany twórca literatury dla dzieci, w tym wielokrotnie nagradzanych i ekranizowanych: Opowieści pod strasznym tytułem, Szleńczaków, Bajek Pana Bałagana, Przygód Zuzanki oraz Bajek dla Marmisiów (znanych również z anteny Polskiego Radia).

  •     JULIAN BOHDANOWICZ autor ilustracji do „Szaleńczaków”

Artysta, rysownik, satyryk. Debiutował w tygodniku „Szpilki”,  współpracownik wielu czasopism. Jego grafiki były prezentowane niemal na całym świecie. Niezapomniany autor postaci Mateuszka, Szaleńczaków, ilustracji do książek Krzysztofa Daukszewicza, Jerzego Bralczyka, Magdaleny Samozwaniec i wielu, wielu innych.

  •     BARTEK (vel. HENRYK) GLAZA autor ilustracji do „Opowieści pod strasznym tytułem”

Rysuje od urodzenia. „Opowieść pod strasznym” tytułem to jego debiut ilustratorski.

Na podstawie tych publikacji opracowano akcję „Czytać każdy może”, która już zyskała wielu fanów. W akcji wzięli udział między innymi Cezary Żak i Krzysztof Ziemiec.

 

 

 

Poniżej ważne adresy internetowe Biblioteki Marcelego Szpaka i Czytać każdy może

Biblioteka Marcelego Szpaka  strona rozsyłająca po tytułach serii,
strona książki „Szaleńczaki” www.szalenczaki.pl,
strona książki „Opowieść pod strasznym tytułem”, w zakładce „Panorama” superanimacje dla dzieci i rodziców,
Czytać każdy może - strona akcji,
kanał z videobookami akcji „Czytać każdy może” fragmenty „Opowieści…” i „Szaleńczaków” czytają m.in. Cezary Żak, Krzysztof Ziemiec, Jerzy Niemczuk i Paweł Zawitkowski,

Kontakt: promocja.marceliszpak.pl