Reklama

 Rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie to dla każdego dziecka ogromne przeżycie i wyzwanie. W sprostaniu mu pomogą dobre książki, łączące w optymalny sposób zabawę i naukę . Ich celem powinno być wyzwalanie kreatywności oraz samodzielności uczniów, a także odpowiednie przygotowanie ich do czytania, pisania oraz liczenia. Nowoczesne podręczniki to publikacje atrakcyjne wizualnie , z dodatkami multimedialnymi oraz wieloma pomocami dydaktycznymi .

Przedstawiamy kilka propozycji najpopularniejszych wydawnictw:

 

1.      Wydawnictwo Juka – GRA W KOLORY

Wydawnictwo Juka dla uczniów pierwszej, drugiej i trzeciej klasy przygotowało kompleksowe pakiety z multibook’ami – podręcznikami komputerowymi . Integracja uczniów, opanowanie sztuki czytania, pisania oraz liczenia, poznanie tajników przyrody, nauka poprawnej komunikacji… nad tym wszystkim pracują maluchy. Publikacja ma pomóc nauczycielom w prowadzeniu dziecka przez świat oraz zachęcaniu do samodzielnej jego obserwacji. Bogactwo pakietu umożliwia zdobywanie wiedzy przez zróżnicowaną w formie zabawę oraz łączenie tradycji ze współczesnością.

Wydawnictwo Juka – GRA W KOLORY

 

W skład poszczególnych pakietów wchodzą podręczniki , ćwiczenia , podręcznik z ćwiczeniami do matematyki . Znajdziemy w nich również wyprawkę , zawierającą przydatne pomoce naukowe, zeszyt do kaligrafii , śpiewnik , dzienniczek ucznia i patyczki do liczenia czy linijkę z tabliczką mnożenia . Duży nacisk kładzie się na zdobywanie wiedzy przy wykorzystaniu nowych technologii – maluchy otrzymują też płytę, wspomagającą zajęcia komputerowe , podręcznik do zadań komputerowych , edukacyjne gry interaktywne oraz podręcznik w praktycznej formie elektronicznej.

Koszt zakupienia jednego pakietu z multibookiem wynosi ok. 260 zł.

Kup tu: ksiegarnia-edukacyjna.pl

 

2.      Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne – NASZE RAZEM W SZKOLE (klasa I i II) oraz RAZEM W SZKOLE (klasa III)

Jeden z najpopularniejszych cykli wydawniczych do edukacji wczesnoszkolnej, dostosowany do wykorzystania wśród uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Dzieciom proponuje się praktyczne box’y , zawierające komplet podręczników, ćwiczeń oraz innych pomocy naukowych, mogące też służyć do wygodnego przechowywania wykonanych zadań oraz prac plastycznych.

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne – NASZE RAZEM W SZKOLE (klasa I i II) oraz RAZEM W SZKOLE (klasa III)

 

W komplecie znajdziemy wyprawkę , z materiałami do prac technicznych, grami edukacyjnymi oraz pomocami dydaktycznymi, Zeszyt do ćwiczeń w pisaniu , Zeszyt do ćwiczeń w liczeniu , płytę CD z piosenkami , Podręcznik do zajęć komputerowych , a także tabliczkę suchościeralną z mazakiem i linijkę do czytania . Przeznaczony dla trzecioklasistów box Razem w szkole zawiera podręczniki z ćwiczeniami podzielone tematycznie: edukacja polonistyczna i społeczna , edukacja matematyczna , edukacja przyrodnicza , edukacja artystyczna . W komplecie także płyta CD do zajęć komputerowych oraz płyta CD „Bawię się i uczę w 3 klasie” .

Cena jednego box’a to wydatek wysokości od 239 zł (Nasze Razem w szkole, klasa I) do ok. 270 zł (Razem w szkole, klasa III).

Kup tu: sklep.wsip.pl

 

3.      Wydawnictwo Nowa Era – ELEMENTARZ XXI WIEKU

 

Wydawnictwo Nowa Era – ELEMENTARZ XXI WIEKU

Publikacja stworzona z myślą o współczesnych dzieciach, rozwijająca kreatywność, bazująca na dzisiejszych realiach i odnosząca się do zagadnień znanych maluchom z codziennego życia. Wydawnictwo przygotowało dwie części serii, przeznaczone dla pierwszo i drugoklasistów . Obejmują one podręczniki , ćwiczenia zintegrowane , podręcznik do nauki matematyki , podręcznik do nauki muzyki z płytą CD , Zajęcia komputerowe z płytą CD , Zeszyt do kaligrafii , wyprawkę , Teczkę Artysty .

 

Cena każdego pakietu: ok. 240 zł

Kup tu: szkolne24.pl

 

4.      MAC Edukacja – ODKRYWAM SIEBIE I ŚWIAT

Cykl publikacji, przeznaczonych dla uczniów klas I-III, kładący nacisk na kreatywność oraz rozwijanie inteligencji dziecka. Stworzony według koncepcji inteligencji wielorakich, bazuje na rzeczywistej indywidualizacji procesu nauczania. W kolejnych latach rozwijane są kolejne umiejętności: klasa 1 to czas na naukę wypowiadania się, klasa 2 – na czytanie i kaligrafię, klasa 3 – na czytanie oraz pisanie dłuższych wypowiedzi.

MAC Edukacja – ODKRYWAM SIEBIE I ŚWIAT

 

W skład pakietów wchodzą: podręcznik w formie tradycyjnej oraz multibook , zeszyty na zadania domowe , zeszyty do kaligrafii , wycinanki , ćwiczenia w rysowaniu , Podręcznik małego informatyka (z ćwiczeniami oraz płytą CD). Poręczny box z plastikową rączką ułatwia przenoszenie książek i przechowywanie gotowych prac.

Ceny pakietów wahają się od 260 zł (klasa I) do 275 zł (klasa III).

Kup tu: ksiegarnia-edukacyjna.pl

Maria Paderewska
Redaktorka prowadząca www.zabawkowicz.pl. Współpracuje z agencjami PR, portalami internetowymi - świetny copywriter. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UW .