Reklama

Przedszkole to przede wszystkim okres beztroskiej zabawy z rówieśnikami. To jednak także czas przygotowania się do nauki w szkole , poznawania świata , rozbudzania ciekawości dziecka . Dlatego taki istotny jest wybór odpowiednich podręczników, które staną się inspiracją i zachętą do zdobywania nowych informacji oraz doskonalenia różnych umiejętności. Z książek edukacyjnych mogą korzystać także rodzice , pragnący zniwelować różnice edukacyjne i zapewnić maluchowi lepszy start.

 

Prezentujemy kilka z najpopularniejszych polskich podręczników:

1. Wydawnictwo Juka – KUFERKI EDUKACYJNE

Wydawnictwo Juka – KUFERKI EDUKACYJNE

            Atrakcyjne pakiety dla przedszkolaków w różnym wieku, łączące świetną zabawę z wszechstronną edukacją. Kompleksowe publikacje mają wpływ na całościowy rozwój maluchów, a ich głównym zadaniem jest rozbudzenie ciekawości świata, wspieranie samodzielności i kreatywności, a także przygotowanie do najważniejszych zadań, takich jak czytanie, pisanie czy liczenie.

Wydawnictwo Juka – KUFERKI EDUKACYJNE

            Wielotematyczne, kolorowe książku dla dzieci pozwalają na bieżąco monitorować postępy dzieci, które wprowadzane są w świat wiedzy przez sympatycznych przewodników – wróżkę, gwiazdkę-poduszkę, pluszowego misia. W pakiecie znajdziemy edukacyjne gry interaktywne oraz dodatki rozwijające umiejętności plastyczne, manualne oraz logicznego myślenia: Kuferkowe kolorowanki edukacyjne dla najmłodszych , Wycinanki , Prace plastyczne . W nauce czytania i pisania pomoże Abecadło – atrakcyjna publikacja z realistycznymi zdjęciami oraz klaserem do kolekcjonowania literek, a w liczeniu dołączone do jednego z kuferków Liczydło .

Ceny kuferków wahają się od 67 zł (Kuferek trzylatka) do 159 zł (Mój kuferek. Pakiet rozszerzony).

Kup tu: ksiegarnia-edukacyjna.pl

 

2. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne – RAZEM W PRZEDSZKOLU

            Cykl „Razem w przedszkolu” obejmuje zestawy dla trzylatków, czterolatków oraz najstarszych przedszkolaków. Rozwija maluchy poprzez zabawę, zaczynając od pomocy w zaadaptowaniu się w przedszkolu czy nauki rozpoznawania barw, poprzez zajęcia plastyczno-techniczne i muzyczne, aż do pierwszych prób czytania, pisania oraz liczenia.

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne – RAZEM W PRZEDSZKOLU

            Zestawy zawierają karty pracy , wkłady z naklejkami , a także wyprawki , zachęcające do aktywności artystycznej oraz ćwiczące zdolności manualne. W praktycznej, zapinanej na gumce teczce znajdują się Przygody Misia Anatola , zawierające kolorowe ilustracje do opowiadań, które maluch pozna w przedszkolu oraz zbiór kształcących gier i zabaw. Teczka jest też wygodnym miejscem do przechowywania prac plastycznych oraz uzupełnionych już kart.

Zakupienie teczek „Razem w przedszkolu” to wydatek w wysokości od 69 zł (Razem w przedszkolu trzylatka) do 119 zł (Razem w przedszkolu – najstarsze przedszkolaki ).

Kup tu:  sklep.wsip.pl

 

3. Wydawnictwo Nowa Era – ENTLICZEK, PENTLICZEK

Wydawnictwo Nowa Era – ENTLICZEK, PENTLICZEK

            Nowa Era  proponuje zestawy dla trzy, cztero oraz pięciolatków . Wszystkie z nich są starannie dopasowane do wieku oraz potrzeb i możliwości edukacyjnych dziecka, a ich celem jest stymulowanie rozwoju oraz pobudzanie ciekawości. Zestaw dla najmłodszych składa się z Kolorowanek trzylatka oraz Wycinanek-Składanek , ćwiczących zdolności motoryczne oraz twórcze. Czterolatki w swoim pakiecie znajdą ponadto Książkę Czterolatka, Papierowe Zabawy oraz Kajeciki Czterolatka . Na najstarsze przedszkolaki czeka bogaty zestaw opowiadań, zagadek, wierszy, inscenizacji, zabaw techniczno-plastycznych oraz ćwiczeń ortofonicznych. Pakiet Entliczek, pentliczek dla pięciolatków został nagrodzony tytułem najlepszej europejskiej książki edukacyjnej roku 2009 .

Cena każdego zestawu wynosi 79,50 zł .

Kup tu: szkolne24.pl

 

4. Wydawnictwo Edukacja Polska – ZANIM BĘDĘ UCZNIEM

            Pakiet wydawnictwa Edukacja Polska przygotowano dla najstarszych, pięcio i sześcioletnich dzieci.  Ich zadaniem jest optymalne przygotowanie maluchów do rozpoczęcia nauki w szkole – czytania, pisania, liczenia. Autorki pakietu Elżbieta Tokarska i Jolanta Kopała w 2009 roku otrzymały I nagrodę w konkursie na „Najlepsze programy wychowania przedszkolnego” , zorganizowanym pod patronatem MEN.

Wydawnictwo Edukacja Polska – ZANIM BĘDĘ UCZNIEM

            W zestawie znajduje się książka , która współtworzona przez dziecko staje się swego rodzaju pamiątką edukacyjną, karty pracy , karty techniczne , ćwiczenia matematyczne oraz Liczby w kolorach – wycinanka . Dla sześciolatków, które nie poszły do pierwszej klasy, przygotowano pakiet Zanim będę uczniem – wiem więcej , wzbogacony o ćwiczenia grafomotoryczne .

Koszt zakupienia pakietów to ok.99 zł (Zanim będę uczniem – wiem więcej) oraz ok. 105 zł (Zanim będę uczniem).

Kup tu: gandalf.com.pl

Maria Paderewska
Redaktorka prowadząca www.zabawkowicz.pl. Współpracuje z agencjami PR, portalami internetowymi - świetny copywriter. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UW .