Reklama

Z zabawką Symphony in B.  dziecko będzie mogło poczuć się niczym prawdziwy maestro dyrygujący orkiestrą. Wybór instrumentów i repertuaru zależy już tylko od niego. Czy w danym utworze lepiej będą brzmieć instrumenty smyczkowe, dęte, a może jakaś ciekawa kombinacja obu typów? Możliwości są ogromne.

Symphony in B.
Symphony in B.

W skład zestawu wchodzi 13 różnych instrumentów muzycznych oraz 15 utworów,   a wszystko to zostaje oddane do dyspozycji małego muzyka. Ustawiając na pulpicie wybrane figurki dziecko może usłyszeć jedną z kompozycji wykonaną właśnie przez reprezentowane przez nie instrumenty. Na pulpicie jednocześnie może znaleźć się maksymalnie do 6 figurek. Znane utwory odgrywane przez różne kombinacje instrumentów robią niesamowite wrażenie i zachęcają do coraz to nowych eksperymentów, których efektem są niezwykle oryginalne wykonania.

Dodatkową zaletą zabawki są umiejscowione na niej światełka wskazujące   różne rodzaje instrumentów,   jak dęte drewniane, blaszane, perkusyjne, klawiszowe czy smyczkowe oraz podpowiadające, które z nich tworzą linię melodyczną znanej wersji danego utworu muzycznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko ma okazję zaznajomić się z sekcjami orkiestry i różnymi instrumentami, których dotychczas być może nie mieli okazji poznać nawet jego rodzice. Azjatyckie instrumenty takie jak koto czy sitar nie są powszechnie spotykane. Młodsze dzieci podczas zabawy Symphony in B. uczą sie rozpoznawania kolorów i kształtów, gdyż każdemu instrumentowi odpowiada określona barwa i forma boksu, w którym powinien się znaleźć.

Symphony in B.

Dostęne dźwięki nagrane są bardzo profesjonalnie i brzmią naprawdę pięknie. Z łatwością można zauważyć zmiany podczas dodawania lub zabierania instrumentów. Dostępna jest opcja regulacji głośności i tempa muzyki, co daje jeszcze większe możliwości modyfikacji utworów. A gdyby rodzice potrzebowali chwili odpoczynku od wygrywanej przez dzieci muzyki, urządzenie wyposażone zostało w przycisk STOP, który natychmiast uciszy zabawkę. Ponadto nieużywany pulpit wyłączy się sam, co zapobiega niepotrzebnemu zużywaniu baterii.

Symphony in B.

Wewnątrz zabawki muzyczne znajduje się specjalny schowek na wszystkie instrumenty, co ułatwia przechowywanie oraz korzystanie z niej poza domem.

Do zestawu dołączona jest książeczka z informacjami o dostępnych utworach, ich autorach oraz tekstem.

Pulpit dyrygenta przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Zabawka zdobyła tytuł TOP TOY na Targach Toys&Games w Hong Kongu w roku 2012.

Możliwość tworzenia różnorodnej muzyki poprzez dodawanie i usuwanie instrumentów z orkiestry to prawdziwa przyjemność nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych, którym na pewno zdarzy się od czasu do czasu sięgnąć do tego urządzenia i zabawić w Beethovena.

Producent: zabawki B. kanadyjskiej firmy Battat

B. toys               

Symfonia - pulpit dyrygenta marki B.toys to zabawa jakiej nie było nigdy wcześniej. Kanadyjska zabawka to nowe spojrzenie na zabawy muzyczne dla dzieci i to wcale nie małych, bo Symfonia najbardziej cieszy, kiedy się ją rozumie, lub czuje. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie dla dzieci od lat sześciu, które zajmie nasze dziecko na długo, ale także dla młodszych, które muzykę maja w sobie. Pulipit dyrygenta to scena w kształcie dużego ziarna fasoli, na którym ustawione są idealnie odtworzone instrumenty muzyczne orkiestry symfonicznej. Każdy instrument ma swoje miejsce i pasuje tylko do niego, ponieważ Symfonia to także sorter według kształtów i kolorów. Małe dzieci może nudzić, starszaka oczaruje, dorosłego powali na kolana. Moja dwuletnie córka, której gra w duszy od pierwszych dni jej życia, codziennie komponuje swoje melodie, ale lubi też czasem potańczyć do demo. Przyznam, że zachwyciłam się już koncepcja tej zabawki, a kiedy wzięłam ją do ręki wiedziałam, że mam do czynienia z absolutnym hitem. Bawimy się całą rodziną, o ile córka nam pozwoli, bo całkowicie Symfonia B. zawładnęła jej sercem i muzyczną duszą. Polecam wszystkim tym, którym w duszy gra, którzy lubią estetykę wykonania i bezpieczeństwo. Polecam tym, którzy kochają zabawę dźwiękiem pięknym dla ucha.

 


Wydaje mi się też, że dokładność kształtów instrumentów oraz fakt, że postawa każdego ma określony kształt (koła, rombu, trójkąta itp.) oraz piękne dźwięki i łatwość obsługi, może stanowić podstawę do zabaw terapeutycznych dla dzieci niedowidzących i autystycznych. Jestem absolutnie oczarowana!