Reklama

Osiemnasty finał konkursu odbył się w gościnnych progach hotelu Mercure Wiązowna Brant. Zabawki i produkty dla dzieci testowali eksperci, dziennikarze i znani rodzice, w tym Anna Dereszowska, Joanna Racewicz, Anna Czartoryska-Niemczycka, Agnieszka i Jakub Wesołowscy, Kamila i Rafał Maślak, Sylvia Novak, Sabina Jeszka, Dagmara Kaczmarek-Szałkow, Robert Stockinger, Agnieszka Mrozińska, Maja Hyży, Kamila Kamińska, Anna Dec, Agnieszka Błach, Beata Sadowska, Karolina Malinowska, Małgorzata Kosik i wielu innych znamienitych gości.

Gry

Producenci gier w Polsce tworzą jeden z najważniejszych rynków w Europie. Podobnie jest z graczami. Dlatego oferta każdego roku zaskakuje. Widać to także po wynikach konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Wśród najlepszych propozycji tego sezonu znalazła się gra strategiczna Orbito FlexiQ od Toyki. Ćwiczy spostrzegawczość oraz elastyczność poznawczą graczy. Dla młodych graczy - Feluś i Gucio grają w emocje Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA. To gra wspierająca prawidłowy rozwój emocjonalny przedszkolaka. Nagroda Zabawka Roku trafia także do gry skojarzeniowej Nowe strony wydanej przez Rebel. To rozgrywka oparta na współpracy. Wspólnie wyruszamy na ekspedycję do dowolnej książki, jaką mamy na półce! To też szansa lepszego poznania współgraczy przez podążanie za ich skojarzeniami.

Najprostszym sposobem na to, by dzieci w przystępny sposób poznały podstawowe twierdzenie matematyczne – zasadę Pitagorasa jest zabawa zestawem Rubanta Klocki Pitagorasa od Askato. A nagrodzona Mania Tukania od EPEE to gra zręcznościowa polegająca na ustawianiu wieży z tukanów wykazując się zręcznością i kreatywnością.

Zabawki Konstrukcyjne

Zabawki konstrukcyjne trenują kreatywność i logiczne myślenie. Do takich należy z pewnością

Zestaw konstrukcyjny z figurkami Lola i Lo Grapat od Lefleo.pl. Zainspiruje do nauki o kolorach, kształtach i wzorach, a także do sortowania, klasyfikowania i liczenia elementów. Z kolei klocki magnetyczne Clixo od Nefere są bardzo elastyczne pozwalają na nieograniczoną ilość kombinacji, budowli, konstrukcji. Ich silne magnesy z łatwością się przyczepiają, a cienki i elastyczny materiał z jakiego są wykonane wygina się tworząc oryginalne kształty. Tytuł Zabawka Roku wędruje także do Świecącego kulodromu z klocków magnetycznych Cleverclixx od Lefleo.pl. To zabawka rozwijająca umiejętności rozwiązywania problemów, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Po raz pierwszy nagrodę otrzymały dwa kulodromy. Drugi to Kulodrom Trestle Tracks  od QElements. To system przezroczystych sześcianów - elementów konstrukcyjnych, oraz płaskich, kolorowych torów, które połączone ze sobą tworzą hipnotyzujący tor dla kulek.

Eksperymenty

Zestawy do samodzielnego eksperymentowania: Kolorowa Erupcja, Super Glutek, Puszysta Frajda, Wesoły Glutek od Krainy Eksperymentów zawierające bezpieczne składniki i przyrządy laboratoryjne pomogą zaspokoić naturalną potrzebę dzieci do odkrywania świata. A przy tym przybliżą im niektóre prawa fizyki i chemii. Z kolei Naukowy Kalendarz Adwentowy SmartBee Club to 45 doświadczeń z 9 dziedzin nauki do wykonania na każdy z 24 dni adwentu. W środku książeczka z wyjaśnieniem eksperymentów, naukowe akcesoria i rozszerzona rzeczywistość!

Edukacja

Lisciani Hi Tech Moja Lampka Edukacyjna do Dante to interaktywne urządzenie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które nauczy alfabetu, cyfr, logiki i języka angielskiego.

Interaktywna mapa edukacyjna MundiMap od ARTGLOB to interesujący przewodnik po świecie. Pomoże dzieciom zdobyć wiedzę o społeczeństwach z różnych kontynentów, a także nauczyć się geografii i przyrody. A edukacyjna gra planszowa Matka Ziemia od Tactic Games nauczy nas, jak wspólnie możemy uratować planetę przed katastrofą ekologiczną.

Motoryka duża i mała

Jury nagrodziło Avatar Studio Manga Maped Creativ   - podświetlaną tablicę do tworzenia własnych grafik. Zawiera szablony do tworzenia unikalnych kombinacji portretu, który można ozdabiać i stylizować.  W rozwoju motoryki małej pomoże także w yjątkowo lekki Jeździk Cariboo Team Movino. To propozycja dla dzieci, które ćwiczą utrzymywanie równowagi. Cztery lekkie koła, balansowy system skrętu, miękkie uchwyty tworzą pojazd, który pozwala aktywnie spędzać czas i uczyć się podstaw jazdy. I jeszcze jedna propozycja zabawki sensorycznej Wigglytoy od FEEO POLAND, to wijący się robaczek. Prosta zabawka, która relaksuje i wpływa na rozwój umiejętności manualnych, sensorycznych, intelektualnych dziecka.

Ostatnią Zabawką Roku 2023 została seria przytulanek Warmies od Albi Polska do ogrzania w mikrofalówce lub schłodzenia w zamrażarce. Będą świetnym ukojeniem dla młodszych i starszych.

Konkurs Zabawka Roku, Nagroda Rodziców to prestiżowy plebiscyt, w którym najciekawsze produkty dla dzieci wybierają eksperci, dziennikarze branżowi i praktycy – znani rodzice. Konkurs organizowany jest już od dziewięciu lat przez redakcję Zabawkowicz.pl i cieszy się uznaniem rodziców, którzy doceniają produkty oznaczone znakami Zabawki Roku i Nagrody Rodziców. To gwarancja dobrego zakupu, bo produkty są sprawdzone i mają korzystny wpływ na rozwój dzieci.