Reklama

Rodzice wiedzą, że pokłady energii u ich dzieci są niezmierzone. Żaden plac zabaw, czy basen nie rozładuje baterii dziecięcych wyczynów. Konstruktorzy podsuwają jeszcze jeden pomysł na sportowe spędzanie czasu małych smyków – rowerek biegowy First BIKE. Już dwulatek może dosiąść tego nowoczesnego wierzchowca pokonując górki i dołki podwórkowego terenu.

W gamie rowerków dla dzieci First BIKE ma kilka pomysłowych rozwiązań w sam raz dopasowanych do możliwości małego szkraba. Jest lekki, - zaledwie 3,9 kg, co ułatwia przemieszczanie, podnoszenie i manewrowanie, a rodzicom wnoszenie na przykład na 3-cie piętro:)

Ma także lekko pracujący hamulec bębnowy. Nawet dwulatek bez wysiłku z niego skorzysta. Hamulec jest zamontowany na tylnym kole więc przy gwałtownym hamowaniu malec nie wywinie niebezpiecznego „fikołka” na przykład podczas zjazdu z górki, które mali cykliści tak uwielbiają. Dziecko też się o niego nie skaleczy, bo jest „schowany” pod osłoną a linki przyczepione do ramy.

Rowerek biegowy first bike

Rowerek rośnie razem z dzieckiem. Można w nim stopniowo, podnosić siodełko i to bez użycia żadnych narzędzi. Warto też przyjrzeć się kształtowi siodełka. Nie bez powodu jest ono wklęsłe. Takie wyprofilowanie spowoduje, że pupa malca zawsze będzie na swoim miejscu i nie będzie ześlizgiwała się z siodła kiedy ten zjeżdża ze stromej górki.

Co więcej? Ogranicznik promienia skrętu zabezpieczy dziecko przed upadkiem, nawet przy gwałtownym skręcie kierownicy podczas jazdy. Pompowane opony natomiast będą łagodziły trawnikowe czy leśne nierówności. To dużo bardziej komfortowe dla malucha niż sztywne piankowe opony.

Niemiecki konstruktor Ralf Coerschulte, ojciec trójki dzieci, finezyjnie ukrył wszystkie śruby utrzymujące konstrukcję. Pozytywnie zaskoczy to na pewno rodziców, którzy będą składać rowerek, a przede wszystkim uchroni dziecko przed skaleczeniem lub otarciem. Montaż i demontaż jest bardzo prosty i intuicyjny, a gładka konstrukcja – bezpieczna dla dziecka. Dodatkowy uchwyt pozwoli obniżyć siodełko dostosowując jego wysokość dla dwuletniego dziecka.

Jest i ciekawostka. Otóż sezon dla rowerków biegowych First BIKE twa cały rok! Zimą wystarczy zamiast przedniego koła zamontować nartę i rowerek natychmiast zamieni się w śnieżny skibob!

First BIKE to jedyny rowerek biegowy dla dwulatków z certyfikatem bezpieczeństwa Safe Toys przyznanym przez niezależny Instytut ds. Testów i Certyfikacji w Zlíně. Potwierdza on, że First BIKE jest odpowiedni dla dzieci w oznaczonym wieku, spełnia najwyższe wymagania jakościowe pod względem wykorzystanych materiałów oraz jest bezpieczny dla dziecka.

First BIKE

 

Dowiedz się jak wybrać pierwszy rowerek dla dziecka

 

Testy mamy:

Lekki, sportowy stelaż przypadł do gustu dzieciom. Testowały jego wytrzymałość nie tylko jeżdżąc po dołkach i górkach pobliskiego placu zabaw, ale także chodząc po nim i stawiając go do góry nogami. Rowerek dobrze wypadł w wyścigach na czas (w konkurencji z innymi biegowymi).

Na placu zabaw z łatwością można dostosować wysokość siodełka. Wybierając się na spacer z dwójką dzieci w różnym wieku, płynnie można dostosować rowerek do wzrostu dziecka. Szaleć może na nim już 2-latek, ale 5-latek dynamicznie może spędzić na nim czas. Starszym przydawał się hamulec, młodsze jeździły wolniej i jednak preferowały użycie dzwonka :).

Rowerek biegowy First BIKE to duża wygoda dla rodziców. Nie trzeba dziecka koordynować podczas jazdy, bo samodzielnie utrzymuje równowagę i dobiera prędkość do swoich możliwości.

Gdy dziecko się znudzi jazdą, jest na tyle leki, że można go nieść pod pachą.

Montaż rowerka – bardzo łatwy i intuicyjny. Nie potrzebna jest skrzynka z narzędziami, bo wszystkie potrzebne akcesoria są dołączone. Samodzielnie montując rowerek można się najlepiej przekonać o bezpieczeństwie konstrukcji.

[spec]

Opinie użytkowników rowerka biegowego FIRST BIKE!!!

 

Agnieszka: mama 3-tniej Antosi

 

Kiedy pokazałam mojej małej córeczce nowy rowerek do zabawy, od razu z zainteresowaniem do niego p[odeszła, obejrzała każdy szczegół i z odwagą na niego wsiadła. Nie było pedałów, więc Antosia naturalnym odruchem zaczęła poruszać się na rowerku odpychając się nogami, co jej pięknie wychodziło. Czuła się bezpiecznie na rowerku, ponieważ cały czas mogła mieć nóżki bezpiecznie oparte na ziemi. First Bike jest bardzo lekki, dlatego córeczka nie miała problemów z utrzymaniem rowerka, jego kładzeniem na ziemi a nawet podnoszeniem i przenoszeniem. Wiadomo, że dzieci często zmieniają pomysły na zabawę. W roweru bardzo Antosi spodobała się koszyczek przy kierownicy, w który mogła włożyć swojego ukochanego misia. Świetny rowerek dla małych dziewczynek, które nie są tak odważne i śmiałe w nauce nowych umiejętności.

 

Jagoda: mama 3,5 – letniego Przemka

 

Rowerek First Bike bardzo spodobał się mojemu synkowi, który jest energicznym i rozbrykanym maluchem. Po pierwszym oswojeniu z rowerkiem, które polegało na obejrzeniu każdej części, prowadzeniu go, kilkukrotnym dosiadaniu i odwróceniu do góry nogami, Przemuś wsiadł na rowerek i popędził odpychając się nogami. Jazda wychodziła mu bardzo sprawnie i nie miał trudności z manewrowaniem rowerkiem. Był duży problem, aby nakłonić synka do zejścia z rowerka i pójścia na kolację

Synek bez problemu jeździł rowerkiem po nierównym podwórku, a kiedy wpadł w zagłębienie czy dziurę, to po prostu podnosił z łatwością rower, przenosił i jechał dalej. Koledzy i koleżanki z sąsiednich podwórek byli bardzo zainteresowani rowerkiem, każdy chciała się przejechać. Regulacja wysokości siodełka dla mnie jako kobiety nie sprawiła najmniejszego problemu. Zauważyłam, że dzieci czują się bezpiecznie na rowerku, łatwo łapią równowagę i bez trudu odpychając się nóżkami jeżdżą. 

Rowerek First Bike jest ładny, posiada koszyczek przy kierownicy, jest lekki i solidnie skonstruowany. Brakuje tylko stopki, która pozwoliłaby postawić rowerek.

 

Adam: tata 2-letniej Amelki i 4-letniego Igora 

 

First Bike to bardzo solidny, praktyczny i łatwy w obsłudze rowerek. Jest bardzo lekki, dzięki czemu dzieci i rodzice z łatwością go podniosą i przeniosą tam, gdzie chcą. Rowerek nie posiada pedałów, więc dzieci nie boja się na niego wsiąść ponieważ same wiedzą, że trzeba wprowadzić pojazd w ruch odpychając się nogami.  

Moje dzieci przyjęły rower z entuzjazmem. Amelka w ogóle nie bała się wsiąść na rower. Usadziłem ją, a ona widząc, że jej nogi bezpiecznie dotykają ziemi, poczuła się pewnie na rowerku i początkowo z moją pomocą zaczęła jeździć. Nie miała problemu, żeby po kilku próbach samodzielnie złapać równowagę na rowerku. Syn widząc, że młodsza siostra tak dobrze sobie radzi, bez strachu wsiadł na rower, sprawdził czy kierownica dobrze się obraca i czy da się podnieść rower i pokazał siostrze jak szybko potrafi jeździć na rowerze. Zmiana wysokości siodełka jest dziecinnie prosta. Kiedy musieliśmy wnieść rowerek do klatki schodowej syn, bez mojej pomocy podniósł go i wniósł. Lekkość rowerka jest jego dużym atutem. 

Świetny rower dla początkujących rowerzystów, pozwala wyćwiczyć łapanie równowagi i manewrowanie podczas jazdy.