Reklama

Gra Chemiczny Detektyw to oparta na mechanizmie gry w statki wiedza o chemii w pigułce. Planszą jest tu układ okresowy pierwiastków, a statkami cząsteczki w odpowiednich konfiguracjach. W grze przewidujemy zarówno wariant podstawowy jak i rozszerzony, w którym główną rolę odgrywa strategia.

Superfarmer to z kolei gra ekonomiczna, która uczy liczenia, przewidywania i planowania. Jej twórcą jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Reguły gry są unikalne. Prawdopodobnie profesor pierwszy raz na świecie zastosował w grze planszowej 12-ścienną kostkę.

Latającego Burrito to wersja popularnej gry imprezowej, w której wreszcie możemy… bezkarnie rzucać jedzeniem! Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa to połączenie dynamicznej gry karcianej z elementami ruchowymi. Podczas zabawy gracze starają się zbierać zestawy kart wymieniając te, które mają na ręce. Aby wygrać, musimy błyskawicznie reagować na zmiany sytuacji na stole… i wokół niego!

Ćwiczenie szarych komórek będzie wyśmienite podczas gry w SKATO . Trenujemy tu umiejętności logicznego myślenia i rozwijamy rozpoznawanie wzorców. Musimy podejmować decyzje na podstawie bodźców wizualnych, ćwiczymy myślenie analityczne i pamięć, co w późniejszym wieku opóźnia proces demencji i ryzyko wystąpienia nagłego zaniku pamięci.

Dla świadomych ekologicznie rekomendujemy Ekosystem . To gra pełna harmonii i równowagi. Jak w przyrodzie. Tworzycie krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem?

Przyszli architekci zachwycą się karcianą grą Architekci 7 Cudów Świata . Staramy się tutaj wybudować jeden z 7 cudów starożytnego świata.

Pasjonaci historii docenią grę planszową „ BIBLIA – Słowo Blisko Ciebie . Nie wszyscy wiedzą, że Biblia jest najpopularniejszą książką wszech czasów. Jest bestsellerem każdego roku. Najstarsze księgi powstały ponad 3 tysiące lat temu. Gra planszowa ma przybliżyć dzieciom a może i całym rodzinom ten niezwykły, starożytny świat.

A na wesołe wieczory polecamy . Recto Verso . To wyjątkowo szybka i prosta familijna gra imprezowa, która dostarczy wiele zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Szansę na wygraną zapewni tylko dobra współpraca z partnerem. Niezbędne jest opanowanie nerwów pomimo upływającego czasu oraz uważne słuchanie partnera.

Wszystkie gry zdobyły uznanie jurorów konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców, więcej o nich dowiecie się tutaj: