Reklama

Puzzle z mapą historyczną mogą układać już kilkulatki, dla nich grafika będzie pełna obrazków z perłami architektury, strojami ludowymi czy herbami miast. Starsze dzieci mogą grać, przemierzając na planszy kolejne epoki i odpowiadając na pytania z historii.

Zadaniem gracza może być również umiejscowienie wydarzenia na osi czasu.

Historia to też ludzie, którzy ją tworzą – Wielkich Polaków możemy poznać w historycznej grze edukacyjnej, a genialnych Polskich naukowców w Akademii Superbohaterów.

Warto sięgnąć także po gry i książki z polskimi legendami tj. Złota Kaczka, Smok Wawelski czy Pan Twardowski. Nawet, jeśli opowieści nie są prawdą historyczną, to pokazują dawne zwyczaje, stroje i tradycje.

Do rodzinnej rozgrywki może zasiąść również dziadek z wnuczkiem i odpowiadać na pytania związane z dziejami naszego kraju od odzyskania niepodległości do dziś.

Współczesne zabawki pozwalają również na zbudowanie zabytków samodzielnie z prawdziwych, choć malutkich cegieł. Zamek w Malborku, Sukiennice czy Żuraw Gdański na długo zapiszą się w pamięci gdy sami ułozymy je cegła po cegle.

Współczesne książki używają wszystkich technik przekazu pisanego i graficznego, aby zaciekawić młodego czytelnika. Znajdziecie tu picturebooki, komiksy, albumy, książki do samodzielnego czytania z większą czcionką oraz encyklopedie dla najmłodszych pełne grafik, rycin, zdjęć, starodruków i oczywiście ciekawostek.