Reklama

W grze „PAPUA” chodzi o to, by jak najszybciej połączyć wyspy ze wskazaną drogą startową. To z pozoru proste zadanie utrudniają zasady, według których należy budować mosty. Mimo, iż gracze mają do dyspozycji fragmenty konstrukcji o różnych kształtach i długości, to muszą uważać na wulkany, a kafelki mostów muszą tworzyć jedną ciągłą drogę i można je kłaść tylko na niebieskich polach. Każda połączona wyspa daje 1 punkt zwycięstwa, a gracz, któremu uda się doprowadzić drogę do wszystkich 4 wysp, zdobywa dodatkowo żeton bonusowy. Zwycięzcą zostaje gracz, który po 8 rundach będzie mieć najwięcej punktów. Gra „PAPUA” ma trzy poziomy trudności, co pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy.

„PAPUA” to gra rodzinna, w której kluczem do sukcesu jest refleks. Spodoba się graczom lubiącym szybkie i stosunkowo proste łamigłówki, ale na najwyższym poziomie trudności zadowoli również graczy szukających mocniejszego i bardziej zaawansowanego treningu umysłowego. – tak o grze „PAPUA” mówi sam autor, Grzegorz Rejchtman – Główne zalety gry to prostota (zasady możecie pojąć w 1 minutę) oraz fakt, że wszyscy gracze układają swoje plansze jednocześnie, więc nikt nie musi czekać na swoją kolej. Dodatkowo, w każdej z ośmiu rund czeka na was zupełnie nowe wyzwanie. Jeśli wybierzecie grę na poziomie podstawowym, to jedna runda nie powinna zająć wam więcej niż minutę.
Podstawowe elementy gry to 32 dwustronne plansze zadań (128 zwykłych, 128 trudnych oraz 1024 zadania w łatwiejszym wariancie gry np. z młodymi graczami), 52 kafelki mostów (po 13 w każdym kolorze), 4 pionki, 8 żetonów bonusowych, 4 żetony wulkanów, spinner i kostka.
Gra „PAPUA” kosztuje 109,99 zł (cena katalogowa), przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy powyżej 8 roku życia, a średni czas rozgrywki to 25 minut.

https://wydawnictwoegmont.pl/aktualnosci/papua-czyli-logiczne-zmagania-na-egzotycznych-wyspach/