Reklama

Ozobot już w ponad tysiącu polskich szkół wprowadza dzieci w świat robotyki i programowania, rozwijając u uczniów logiczne algorytmiczne myślenie, kreatywność i ucząc ich pracy zespołowej. Kartka, flamastry, robot...wyobraźnia i odrobina zasad i możemy napisać swój pierwszy skrypt. Krok po kroku dzieci zgłębiają tajniki programowania poznając poprzez działanie znaczenie komend, pojęcia warunków czy pętli.

Ozobot to jedyny robot, który naprawdę rośnie z dzieckiem i będzie mu towarzyszyć przez długie lata. Starsi uczniowie mogą zaprogramować go w aplikacji tabletowej lub na platformie ozoblockly.pl opartej na wizualnym języku programowania blockly. Polski język i 5 mocno zróżnicowanych poziomów trudności powoduje, że po platformie sprawnie poruszać się będzie i siedmiolatek i licealista.

Ozobot to w pełni profesjonalne narzędzie programistyczne przeznaczone dla edukacji udostępnione również klientom indywidualnym. Prostota użycia naszego robota sprawia, że programowania mogą uczyć się dzieci nie tylko w przedszkolu czy szkole ale również wspólnie z rodzicami w domu.

Przykłady wykorzystania Ozobota:

https://youtu.be/dTGZasLWXa0