Reklama

Zbliża się wiosna i czas Pierwszych Komunii. Z tej okazji każdy chciałby podarować chłopcu coś wyjątkowego. Dziś nie wystarczy już sam zegarek, jak za dawnych lat – w końcu co drugie dziecko odmierza czas za pomocą telefonu komórkowego, który jednocześnie jest jednym z częściej wybieranych prezentów komunijnych. Co kupić, jeśli rodzice są przeciwnikami komórek? Przedstawiamy kilka pomysłów na niebanalne prezenty dla chłopców.

Zobacz

Coś na długie lata

Wszyscy zaproszeni goście, a szczególnie rodzice chrzestni, chcieliby podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii coś trwałego. Na pamiątkę tego dnia można ofiarować chłopcu złoty lub srebrny Krzyżyk, Pismo Święte lub święty obrazek.

Bardziej nowoczesną pamiątką będzie piękna ramka na zdjęcia, z wygrawerowanym napisem, upamiętniającym ten dzień. Ciekawym pomysłem jest także opłacenie profesjonalnego fotografa, który utrwali ważne dla całej rodziny chwile, zarówno w kościele, jak i podczas przyjęcia.

Szał „Gwiezdnych wojen”

W czasach, kiedy komputer znajdziemy niemal w każdym domu, zamiast najnowszego notebooka, możemy podarować chłopcu coś, co sprawi mu jeszcze więcej frajdy. Jeżeli jest on fanem „Gwiezdnych wojen”, gwarantujemy, że twój prezent w postaci laptopa Darth Vadera , pobije pozostałe na głowę. Może to być również ręka robota lub kosmiczny latawiec – w końcu ośmioletni chłopcy uwielbiają wszystko, co związane z filmami science-fiction i robotami. 

Inwestycja w przyszłych naukowców

Chłopcy ucieszą się z prezentów, dzięki którym będą mogli lepiej poznać świat. Jednym z nich jest ręczny mikroskop – doskonały upominek dla zainteresowanych wszystkim, czego nie jest w stanie dostrzec ludzkie oko. Zachwyci ich również generator tęczy oraz pokojowy wulkan .

Dla całkiem nieźle zapowiadających się artystów

Jeśli widzisz, że obok ciebie rośnie drugi Steven Spielberg, pozwól mu rozwinąć skrzydła i podaruj mu z okazji Pierwszej Komunii kamerę dla dzieci. Z kolei muzykalny chłopiec na pewno będzie wdzięczny za nietypową gitarę na miarę XXI wieku . To pierwszy krok do zostania gwiazdą rocka!

Mali kibice

Dla fanów sportu, szczególnie zaś piłki nożnej, polecamy piłkarzyki – każdy mały kibic chciałby mieć taki sprzęt u siebie w pokoju. Nieco mniej miejsca zajmie gra Total Action Football , którą po zabawie można złożyć do pudełka i postawić na półce.

Jeździć czy skakać

By umilić dzieciom czas spędzany na świeżym powietrzu, zainwestujmy w porządny sprzęt sportowy. Jednym z chętnie wybieranych produktów, są rolki, np. te z nadrukowanymi postaciami z kreskówek . Ważne, aby były one regulowane, ponieważ rozmiar stopy dziecka powiększa się w mgnieniu oka. Nie zapominajmy również o kasku i ochraniaczach. Dla bardziej wymagających chłopców, których nie kręcą już rolki, wybierzmy coś zupełnie nowego – Poweriser , na którym będą mogli skakać pod samo niebo i jednocześnie zaimponować kolegom z podwórka.

Chłopięce królestwo

Prezent z okazji Pierwszej Komunii może być dobrym pretekstem do metamorfozy dziecięcego pokoju. Poszukiwacze przygód na morzu chętnie wyruszą w rejs do krainy snów na tajemniczym okręcie , zaś pasjonaci motoryzacji z dumą zaprezentują swoim gościom meble rajdowca .

Trochę historii i literatury

Niedawno obchodziliśmy okrągłą rocznicę wygranej bitwy pod Grunwaldem. Warto przybliżyć dziecku tę historię w przystępny sposób i podarować mu wspaniałą grę planszową . Wrażliwi chłopcy, którzy uwielbiają postać Małego Księcia, ucieszą się z eleganckiego zestawu porcelany . Jedzenie z takich naczyń po prostu musi lepiej smakować!

Książki

Każdy młody mężczyzna obowiązkowo powinien posiadać w swoim księgozbiorze „101 rzeczy, które musisz zrobić zanim dorośniesz” . Jeżeli chłopiec nie wyrósł jeszcze z dinozaurów, podaruj mu niezwykle atrakcyjny album o prehistorycznych gadach.

foto: Flickr