Reklama

Seria zabawek Training2s marki K’s Kids, zaprojektowana przez specjalistów zajmujących się edukacją najmłodszych, to doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką, rozwojem poznawczym i kształtowaniem pożądanych cech motorycznych u dzieci. Odpowiednio dobrane przybory nie tylko umilą czas spędzany z dziećmi, ale również posłużą jako narzędzia stymulujące dzieci na różnym etapie rozwoju.

Zabawki z serii Training2s bazują na opracowanym przez K’s Kids systemie, kładącym nacisk na zrównoważony rozwój fizyczny, poznawczy i społeczny. Trójkąt Umiejętności to doskonały sposób na poprawę sprawności motorycznej małej i dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz równowagi. Dzięki odpowiednim zabawkom dzieci poczynią także postępy w sferze logicznego myślenia, rozpoznawania emocji, czy też prawidłowego reagowania na określone bodźce. Training2s to nie tylko zabawki, ale także narzędzia edukacyjne i terapeutyczne .

Aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki dają produkty z serii Training2s, należy koniecznie odpowiednio dobrać przybory do wieku i indywidualnych potrzeb malucha. Według specjalistów do spraw rozwoju dzieci nauka przez zabawę to najlepszy, najbardziej skuteczny sposób na stymulowanie rozwoju. Dlatego też warto pomyśleć o tym już od najmłodszych lat, zwłaszcza jeśli dziecko wymaga treningu pewnych określonych cech. Zabawki Training2s poprawiają konkretne umiejętności, poprzez pobudzanie słabszych obszarów rozwoju dziecka.

Wczesne dzieciństwo to czas, kiedy dziecko zdobywa najwięcej umiejętności w krótkim czasie, niewielkim nakładem pracy. Zbadano, że roczny trening malucha przed ukończeniem 3 roku życia pozwala na przyswojenie tylu informacji i zdolności co dziesięcioletni trening u dziecka starszego. Dlatego też tak ważne jest obserwowanie rozwoju dziecka i reagowanie na pojawiające się trudności, które stają się coraz powszechniejszym problemem naszych czasów. Do najczęstszych zaburzeń rozwojowych należą obecnie autyzm, ADHD, zaburzenia mowy czy koordynacji ruchowej.

Seria Training2s przeznaczona jest zarówno dla dzieci rozwijających się w sposób zrównoważony, jako dopełnienie procesu naturalnej edukacji, jak i dla dzieci wymagających pomocy w przyswojeniu pewnych umiejętności czy zachowań. Zabawki mogą być używane przez rodziców , co powinno jednak zostać poprzedzone gruntownym zapoznaniem się z działaniem wybranych przyborów. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie bodźców rozwojowych, jakie generuje każde narzędzie edukacyjne. Seria Training2s stworzona została jednak przede wszystkim z myślą o zastosowaniu podczas specjalistycznych zajęć, prowadzonych przez nauczycieli i terapeutów . W rękach doświadczonych pedagogów poszczególne zabawki, poprzez systematyczny trening, pozwolą na znaczne podniesienie sprawności fizycznej, zdobycie nowych umiejętności społecznych i rozwój poznawczy dziecka.