Reklama

Koniki z Szumińskich Łąk to seria książek dla dzieci, składająca się z trzech tomów: August, Roki i Marcysia.

Koniki z Szumińskich łąk Egmont 1
Notka o autorze

Agnieszka Tyszka jest uznaną polską pisarką dla dzieci i młodzieży. Egmont wydał jej: Siostry Pancerne i pies oraz Zasupłaną historię. W tym roku, również nakładem wydawnictwa Egmont, ukażą się trzy pierwsze tomy serii Koniki z Szumińskich Łąk, której bohaterami są mieszkańcy stajni w Szuminie i ich opiekunki. Inspiracją dla pisarki są jej trzy córki, którym towarzyszy w ich codziennych zmaganiach.

Notka o serii

Koniki z Szumińskich Łąk to seria dla dzieci w wieku 7+, której bohaterami są kucyki ze stajni Szumińskie Łąki oraz zajmujące się nimi dzieci. W każdym kolejnym tomie narratorem jest inne dziecko, swoją opowieść snują też równolegle kolejne kucyki. Zaletą serii są ciekawie poprowadzona narracja, wiarygodne postaci, z którymi dziecko może się utożsamić, dopracowana szata edytorska. Poszczególne tomy serii są w oprawie miękkiej, z czarno-białymi ilustracjami. Trzy pierwsze tomy serii: tom 1 August, tom 2 Roki, tom 3 Marcysia będą mieć premierę 21.05.2014. Kolejne trzy tomy są planowane na 2015 rok, a docelowo seria ma liczyć 12 tomów.

Koniki z Szumińskich łąk Egmont
Tom 1 August

Do położonego wśród pięknych łąk Szumina sprowadza się nowa dziewczynka Paulina. Tęskni za swoim ukochanym kucykiem walijskim Rokim. Czy jest szansa na wykupienie Rokiego ze stadniny, w której teraz mieszka? Nowe przyjaciółki Paulinki ze stajni Szumińskie Łąki wpadają na wspaniały pomysł…

Tom 2 Roki

Do stajni w Szuminie trafia nowy mieszkaniec Gwiazdor, piękny i dostojny „lipican”, który pośród zwykłych kucyków zachowuje się jak prawdziwa gwiazda. A opiekunki ze stadniny, Klara i Paulina wpadają

Koniki z Szumińskich łąk Egmont 4

na trop pewnej uroczej historii z dawnych lat…  

 

Tom 3 Marcysia

Opiekunki koników, Klara, Paulinka i Hania, odkrywają, że w zabytkowym pałacu Polickich dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Tymczasem do Szumińskich Łąk przybywa Siwy, uroczy konik polski. Marcysia ma nadzieję, że znajdzie w nim bratnią duszę.

Gdzie kupić

Egmont od: 14,99