Reklama

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach to książka autorstwa Zofii Staneckiej, ilustrowana przez Daniela de Latour’a, która z pewnością zainteresuje nie tylko rodziców, ale także nauczycieli i bibliotekarzy.

 

nasza paczka i niepodległość egmont

Jest to książka dla dzieci, która  wpisuje się w kategorię publikacji z dziedziny edukacji patriotycznej i historycznej, znakomicie przyda się jako punkt wyjściowy do dyskusji  i spotkań tematycznych związanych z obchodami ważnych polskich świąt narodowych i państwowych. Zawarte w niej informacje historyczne podane są w sposób przyjazny i odpowiedni dla dziecka, zaś świetnie napisane i dowcipne opowiadania Zofii Staneckiej nie tylko bawią, ale też ułatwiają dzieciom zrozumienie, jakie wartości związane są z każdym z tych obchodzonych w naszym kraju świąt.

 

Np. 1 maja może stać się przyczynkiem do dyskusji o godności i wartości pracy, a opowiadanie odwołuje się do znanych dzieciom z doświadczenia sytuacji związanych z równowagą między obowiązkami a odpoczynkiem.

Dodatkowym atutem książki  wydanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego i Egmont Polska są znakomite ilustracje oraz projekt graficzny książki.

W części historycznej oprócz ilustracji Daniela de Latour’a znajdziemy też wyjątkowe zdjęcia ze zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego, zaś opowiadaniom towarzyszą pełne humoru ilustracje.

W przystępnej i nowoczesnej formie wydawcy zawarli bardzo istotny przekaz – o tym, że należy pamiętać nie tylko o edukacji historycznej, czyli przekazywaniu wiedzy o faktach i datach, ale także o edukacji obywatelskiej – czyli przygotowaniu i wychowaniu młodego pokolenia w duchu zrozumienia wartości, które reprezentują święta narodowe, takich jak wspólna odpowiedzialność za państwo, niepodległość, demokracja czy godność, a także zrozumienia i szacunku dla tradycji i symboli  narodowych.