Reklama

Zestawy konstrukcyjne Mały inżynier od Gigo to świetny sposób na wprowadzenie najmłodszych dzieci w pasjonujący świat nauki. Zawierają one przeróżne kolorowe elementy, wśród których nie brakuje zębatych kół, śrubek, nakrętek czy innych typowo mechanicznych części. Konstruowanie z nich ruchomych modeli będzie dla małych inżynierów zarówno ogromną frajdą, jak i szansą do samodzielnego zgłębiania tajników rządzących naszym światem.

W jednym zestawie Gigo Mały inżynier dziecko dostaje niezwykle interesujące klocki, możliwość poeksperymentowania ze stworzonymi konstrukcjami oraz samodzielnego zbudowania modeli, które będą doskonałym punktem wyjścia do dalszych zabaw. Każdy z tych etapów będzie nie tylko świetną rozrywką, ale także okazją do zdobywania wiedzy i rozwijania wielu umiejętności, począwszy od sprawności manualnej, poprzez logiczne i przestrzenne myślenie, aż do pobudzenia kreatywności podczas budowania konstrukcji własnego pomysłu.

Mały inżynier - magiczne przekładnie

Mechaniczny zestaw konstrukcyjny Gigo Mały inżynier - magiczne przekładnie to komplet narzędzi pozwalających na tworzenie niezwykłych przestrzennych modeli. Znajdziemy w nim belki o różnej długości i szerokości, śruby, nakrętki, koła i półkola, a także co najciekawsze dwa rodzaje przekładni: małe, z sześcioma zębami i duże, z osiemnastoma.

Mały inżynier - magiczne przekładnie

 

Wszystkie elementy zestawu są niezwykle kolorowe, dzięki czemu skutecznie przyciągają uwagę małych budowniczych, a ich ciekawe kształty zachęcają do inżynierskich eksperymentów. Dzieciom spodoba się również fakt, że spod ich reki będą wychodziły ruchome konstrukcje, które później można wykorzystać do dalszych zabaw.

Ponadto Mały inżynier - magiczne przekładnie to doskonały sposób na rozwijanie u dzieci funkcji poznawczych. Podczas zabawy maluch na własne oczy przekona się w jaki sposób poszczególne mechanizmy wprawiane są w ruch oraz jak należy je łączyć aby osiągnąć zamierzony efekt. Kolorowa instrukcja krok po kroku wprowadzi dziecko w tajniki inżynierii, aż w końcu zacznie ono konstruować wymyślone przez siebie struktury.

Zestaw konstrukcyjny Mały inżynier - magiczne przekładnie zawiera 62 elementy, z których można zbudować 32 modele. Przeznaczony jest dla dzieci od 2 roku życia.

Mały inżynier - małe zoo

Małe zoo to zestaw konstrukcyjny przy pomocy, którego dziecko będzie mogło stworzyć serię modeli uroczych zwierzątek. Jednak na tym nie kończą się jego możliwości. Te same elementy świetnie sprawdzą się również jako materiał do konstrukcji mniej lub bardziej złożonych ślizgawek wykorzystywanych następnie w wielu pasjonujących eksperymentach.

Małe zoo

 

Wraz z tym zestawem dziecko będzie mogło samodzielnie poznać kilka podstawowych praw fizyki. Dowie się między innymi w jaki sposób zmiana nachylenia kąta ślizgawki, ruch jednej bądź dwóch kulek czy wreszcie zmiana ich masy wpływają na prędkość oraz ruch.

W kolorowej instrukcji przedstawiono 6 rodzajów ślizgawek. Jednak po zapoznaniu się z nimi mały konstruktor będzie mógł dalej tworzyć jeszcze inne projekty, tym razem własnego pomysłu.

Zestaw konstrukcyjny Małe zoo zawiera 80 elementów, z których można zbudować 20 opisanych modeli. Przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

Dystrybutor: RAFIX

Gdzie kupić

e-inspiracje.pl od: 299,00
Patalonia! od: 319,50