Reklama

Żyroskopy znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach zarówno codziennego użytku, jak i specjalistycznym sprzęcie, począwszy od smartfonów i tabletów, a na samolotach i kosmicznych teleskopach kończąc. W celu przybliżenia dzieciom tego powszechnie wykorzystywanego w inżynierii elementu powstał zestaw Gyrobot. Wraz z nim mali odkrywcy, poprzez budowę siedmiu zmotoryzowanych modeli, w tym fantastycznego balansującego na linie robota, poznają zadziwiające moce żyroskopu, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Zestaw Gyrobot wprowadzi dzieci w fascynujący świat praw fizyki, gdzie utrzymujący równowagę robot zdaje się przeczyć grawitacji. Brzmiące na początku tajemniczo pojęcia jak moment pędu, bezwładność czy mechanika Lagrange'a przestaną być dla nich czarna magią i udowodnią, że nauki ścisłe nie muszą być nudne, szczególnie jeśli zdobytą wiedzę zastosujemy w praktyce.

Poprzez budowę siedmiu różnych modeli z napędem żyroskopowym, młodzi inżynierowie będą mogli swobodnie poeksperymentować i wiele dowidzieć się na temat tych niezastąpionych urządzeń, a także lepiej poznać rolę jaką odgrywają w naszym życiu.   Na początek dzieci skupią sie przede wszystkim na budowaniu prostych konstrukcji, aby z czasem przejść do bardziej złożonych projektów. W ten sposób zabawka będzie rosła wraz z pociechą, cały czas budząc zainteresowanie i oferując nowe formy rozrywki oraz tajemnice do odkrycia.

Cechy zestawu Gyrobot:

  • pozwala na budowę 7 różnych ruchomych modeli,
  • przybliży dzieciom zasadę działania oraz wskaże możliwe zastosowania żyroskopów,
  • zawiera 102 elementy konstrukcyjne,
  • ilustrowana instrukcja krok po kroku poprowadzi małych inżynierów,
  • dla dzieci od 8 roku życia.

Kup tutaj

Producent: Thames & Kosmos