Reklama

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Zabawa kolorem i dźwiękiem 

Poszczególne Bum Bum Rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom. Dzięki temu nawet nieznające nut maluchy będą mogły zagrać większość melodii, kierując się jedynie barwami tub. Z tego względu jest to zarówno wspaniała zabawka edukacyjna, jak i instrument muzyczny, na którym można grać solo lub w zespole, co sprawia jeszcze większą frajdę.

W wielu krajach Bum Bum Rurki wykorzystywane są na szkolnych zajęciach, lekcjach umuzykalniania czy po prostu w domu. Szeroka gama zestawów - Diatonicznych, Chromatycznych czy Basowych oraz dodatkowe akcesoria, umożliwiają rozbudowę instrumentu w zależności od stopnia zaawansowania oraz potrzeb kompozycji. Można też używać ich jak cymbałków – grając pałeczkami.

Bum Bum Rurki

 

Nauka poprzez zabawę 

Bum Bum Rurkami idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tyko wprowadzi dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpłynie na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie. Ponadto takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych. Z perspektywy najmłodszych będzie to jednak przede wszystkim kreatywna i pełna ruchu zabawa, podczas której przy okazji poznają podstawowe rytmy.

Bum Bum Rurki

 

Zestaw Diatoniczny na dobry początek 

Starsze pociechy, dzięki pomysłowemu systemowi kolorów, będą juz mogły zagrać proste piosenki, jak: ” Wyszły w pole kurki trzy” czy „Była sobie żabka mała”. Do tego celu najlepszy na początek będzie Zestaw Diatoniczny składający się z 8 rurek, a więc i 8 dźwięków. Ta jedna oktawa w zupełność wystarcza do zapoznania małych uczniów z gamą, wysokością dźwięku, interwałem i innymi pojęciami. Ponadto dzięki różnym kolorom rurek dzieci łatwiej zapamiętają położenie na pięciolinii odpowiadających im nut.

Bum Bum Rurki

 

Zestaw Diatoniczny jest najpopularniejszym i najbardziej wszechstronnym z kompletów Bum Bum Rurek i właśnie od niego powinno się zacząć przygodę z kolorową muzyką. Kolejnym krokiem będzie rozbudowanie go o 5 dźwięków z Zestawu Chromatycznego. Ciekową propozycją , która rozszerzy skalę gry, a tym samym wzbogaci nasz instrument, są również zatyczki Oktawator. Po założeniu na rurkę obniżają one jej dźwięk o oktawę, pozwalając uzyskać dźwięki basowe.

Cechy Zestawu Diatonicznego Bum Bum Rurek:

  • 8 kolorowych tub, każda wydająca inny dźwięk, od C' do C'',
  • rurki wykonane z lekkiego tworzywa i doskonale nastrojone,
  • pozwala na zagarnia wielu utworów i zapoznanie się z podstawowymi pojęciami muzycznymi,
  • ułatwia zapamiętanie ułożenia nut na pięciolinii,
  • wszechstronny zestaw, doskonały do nauki i zabawy,
  • długość rurek wynosi od 30 do 62 cm,
  • do zestawu dołączona jest książeczka z melodiami,
  • możliwość rozbudowy o dodatkowe zestawy oraz akcesoria.

Zabawa tubami jest nie tylko niezwykle wesoła i rozwijająca, ale także całkowicie bezpieczna. Bum Bum Rurki wykonane są z wytrzymałego, ale miękkiego tworzywa, które jest bardzo starannie wykończone. Producent zaleca je dla dzieci powyżej 3 roku życia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć ćwiczenia z rurkami nieco wcześniej.

Komputerowy dyrygent

W zorganizowaniu zabawy z Bum Bum Rurkami pomoże gra Przybij Rurkę!, można ją pobrać ze strony www.gra.bumbumrurki.pl. Ten komputerowy dyrygent ma w swoim repertuarze przeróżne piosenki, które trafią w gusta młodszych i starszych.

 

 

Bum Bum Rurki bawią nie tylko dzieci

Ciekawostką jest, że Bum Bum Rurki są również często wykorzystywane przez światowych artystów performance oraz nowoczesne grupy muzyczne jako muzyczny element spektaklu. Od jakiegoś czasu stały się także popularnym narzędziem uzupełniającym imprezy integracyjne i festiwalowe. Idealnie dostosowane do interaktywnego zaangażowania publiczności mogą być używane w nieograniczonych ilościach.

 

 

Gdzie kupić

guitareffectspedals.pl od: 119,00

Zobacz inne pomysły na prezent: