Reklama

Playmobil
Zabawki Playmobil pozwalają dzieciom budować ich własny mały świat.   Tutaj maluchy wzorując się na obserwowanych w codziennym życiu sytuacjach, okraszonych odpowiednią dawką wyobraźni, mogą tworzyć wspaniałe, rozwijające kreatywność historie. Ponadto tematyka zestawów nawiązująca do otaczającej dzieci rzeczywistości daje im szansę poznania wartości związanych z życiem w danym miejscu oraz możliwość bliższego przyjrzenia się poszczególnym zawodom.

Nowa seria Playmobil Świat Gór również inspirowana jest realiami, z którymi dzieci mogą zetknąć się w swoim życiu. Prezentuje ona górską rzeczywistość, pełną emocjonujących wrażeń, kontaktu z natura, ale także i niebezpieczeństw. Wraz z kolejnymi zestawami maluch będzie poznawał zajęcia alpinistów oraz pracę idących im z pomocą górskich ratowników.

Klocki Playmobil z serii Świat Gór pomogą także w zapoznaniu dzieci z warunkami panującymi w górach oraz zasadami jakich należy przestrzegać podczas wspinaczek i w razie ewentualnego wypadku.    Maluchy będą mogły również zorientować się jak wygląda zwyczajny dzień w bazie noclegowej, czy pobawić się wypasanymi na hali zwierzętami.

 

Skałki górskie ze zwierzętami górskimi

Jedną z nowości w ofercie Playmobil są Skałki górskie ze zwierzętami górskimi (Nr artykułu: 5423), które pozwolą dzieciom poczuć trochę emocji towarzyszących wspinacze, o co zadbają zdarzające się czasem skalne lawiny.

 

W jego skład wchodzi aż 97 elementów, między innymi spora skałka o wysokości 15 cm z odłączanymi elementami, 3 figurki alpinistów, 6 zwierząt charakterystycznych dla górskich rejonów, pasująca roślinność i oczywiście bogaty ekwipunek do wspinaczki. Dzięki temu maluch nie tylko pozna wykorzystywany podczas górskich wypraw sprzęt, ale także dzikich mieszkańców, w naturze zwykle kryjących się przed oczami turystów.

Pojazd ratownictwa górskiego

Pojazd ratownictwa górskiego (Nr artykułu: 5427) przybliży z koeli dzieciom pracę ratownika górskiego. Terenowy wóz wyposażono w wyciągarkę linową oraz hak holowniczy. Jego zdejmowany dach oraz otwierane przesuwne drzwi ułatwiają zabawę wewnątrz pojazdu. W opiece nad poszkodowanym turystą pomogą maluchom również składane nosze. Aby niezwłocznie dotrzeć na miejsce zdarzenia i wrócić do bazy, można wykorzystać opcję sterowania samochodem za pośrednictwem pilota RC.

 

W skład zestawu wchodzi 61 elementów : pojazd ratownictwa górskiego z dodatkowymi atrakcjami, 2 figurki ratowników górskich, wyszkolony pies, nosze oraz inny niezbędny do udzielenia pomocy ekwipunek.

 

Górska baza noclegowa

Nieco spokojniejsze, ale nie mniej ciekawe rozrywki oferuje zestaw Górska baza noclegowa (Nr artykułu: 5422). Jest to olbrzymi zestaw mieszczący w sobie aż 201 elementów , aby dzieci mogły zapoznać się z przeróżnymi atrakcjami czekającymi na wypoczywających w schronisku turystów.

 

  Poza obszernym budynkiem o wymiarach 21x31 cm maluchy znajdą tutaj dwóch pracowników, trójkę turystów, całą masę elementów wyposażenia wnętrza, w tym kominek, barek, kącik jadalny, karty do gry czy instrumenty muzyczne. W komplecie nie zabrakło oczywiście ukochanych przez dzieci zwierzaków.

  Każdy z tych zestawów Playmobil z serii Świat Gór, choć sam w sobie gwarantuje wielogodzinną rozrywkę, może jeszcze zostać wzbogacony o dodatkowe, mniejsze lub większe, komplety,   które pomogą stworzyć całościowy obraz tego pięknego, ale i niebezpiecznego świata. Jak zawsze zawierają one duże, wytrzymałe i wykonana z dużą dbałością o szczegóły elementy, aby cieszyły oczy i jak najdłużej służyły swoim małym właścicielom.

Producent: Playmobil 

Gdzie kupić

Playmobil od: 21,99