Reklama

Rodzice witający swoje nowonarodzone dziecko starają się zapewnić mu wygodne, uspokajające otoczenie, które dawałoby maluszkowi poczucie bezpieczeństwa zbliżone do łona matki. Oprócz przytulania, czułego dotyku czy głosu pomogą nam w tym specjalistyczne akcesoria. W roli tej doskonale sprawdzi się materac Cocoonababy, tworzący przytulne gniazdko, imitujące wnętrze brzuszka mamy, a tym samym ułatwiający noworodkowi dostosowanie się do zupełnie nowej dla niego sytuacji.

Materac Cocoonababy utrzymuje spoczywającego na nim maluszka w pozycji półpłodowej, niczym w ergonomicznym kokonie. Takie ograniczenie przestrzeni uspokaja noworodka i pomaga uniknąć wielu problemów, nękających dzieci w pierwszych miesiącach życia.

Ergonomiczny materac dla noworodków Cocoonababy

Przede wszystkim przyjęcie pozycji półpłodowej i płynące z niej poczucie bezpieczeństwa zdecydowanie poprawiają jakość i długość snu dziecka. Dzięki temu maluszek jest bardziej wypoczęty, a tym samym radośniejszy i mniej marudny w porach aktywności . Przy okazji dłuższy sen dziecka to również więcej wypoczynku dla rodziców, którzy w tym okresie również bardzo go potrzebują.

Działające uspokajająco wyprofilowanie materaca Cocoonababy zmniejsza także częstotliwość występowania mimowolnych, gwałtownych ruchów kończyn, powodujących budzenie się dziecka z płaczem.

Z kolei ułożenie główki dziecka nieco wyżej w stosunku do reszty ciała, jest nie tylko wygodne, ale zapobiega także refluksom żołądkowym, a w wyjątkowych przypadkach chroni przed zakrztuszeniem. Ponadto utrzymywanie jej w pozycji środkowej minimalizuje ryzyko wystąpienia skośnogłowia. Jednocześnie niemowlę może oglądać świat z lepszej perspektywy, widząc co dzieje się dookoła niego, a nie tylko na suficie. Poprawia to interakcję między nim, a otaczającymi go osobami, pobudzając ciekawość i zachęcając do obserwacji.

Ergonomiczny kształt materaca Cocoonababy, pomimo "wymuszania" pewnego sposobu leżenia, pozostawia maluszkowi dużo swobody. Dziecko bez skrępowania może poruszać rączkami i nóżkami, ucząc się kontroli nad nimi i poznając własne ciało. Ponadto, jak wspomniano wyżej, również spoglądanie na boki jest tutaj dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych materacyków.

Dodatkowo materac Cocoonababy wyposażony jest w specjalny pas, który nie tylko zabezpiecza ułożone w nim dziecko, ale, dzięki wywieraniu lekkiego nacisku na brzuszek, działa również jako dodatkowy czynnik uspokajający i dający poczucie pewności.

Wymienne prześcieradła do Cocoonababy ułatwiają utrzymanie materacyka w czystości i dostępne są w bogatej kolorystyce w wersji bawełna lub frotte .

Materac Cocoonababy dostępny jest w rozmiarach S1 i S2, przeznaczonych dla wcześniaków i stosowanych jedynie w szpitalach oraz rozmiarze S3 dla dzieci o wadze od 2,8 kg, idealny do użytku domowego. Zapewni on lepszy wypoczynek noworodkowi, a rodzicom da pewność, że stworzyli swojemu maluszkowi komfortowe, zdrowe warunki do snu i aktywności.

Cechy materaca Cocoonababy:

  • zapewnia spokojny i długi sen,
  • redukuje występowanie mimowolnych ruchów budzących noworodki,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia refluksu żołądkowego,
  • sprzyja interakcjom między dzieckiem, a otoczeniem i znajdującymi się w pomieszczeniu osobami,
  • eleganckie wykonanie z materiałów wysokiej jakość.

 

Producent: Red Castle

Dystrybutror: Marko

Gdzie kupić

Marko od: 585