Reklama

Będąc w ciąży często mamy trudności z zasypianiem bądź wygodnym przespaniem całej nocy. Tymczasem to czas, kiedy nasz organizm pracuje na wyjątkowo wysokich obrotach i potrzebuje regeneracji... Dzięki specjalnym materacom czy poduszkom komfortowy wypoczynek stanie się realny.

Materac dla kobiety w ciąży

Jaki materac zapewni kobiecie w ciąży bezpieczny i komfortowy wypoczynek? Na co warto zwrócić uwagę?

Materac Vario Mamacare, Baby's Zone

  • Materiał, z którego wykonano materac - powinien dopasowywać się do zmieniającego się kształtu ciała, być odpowiednio elastyczny i dawać optymalne podparcie dla kręgosłupa.
  • Odpowiednia wentylacja - zagwarantuje ją specjalny system kanalików powietrznych.
  • Właściwy pokrowiec - najlepiej przewiewny, wykonany z naturalnych, antyalergicznych surowców.
  • Kwestie praktyczne - warto wybrać materac, który będzie nam służył nie tylko w czasie ciąży, lecz również po urodzeniu dziecka. Innowacyjnym rozwiązaniem jest materac z wymiennym wkładem, dzięki któremu możemy dopasować go do aktualnego rozmiaru brzucha. 

 

Poduszka do zadań specjalnych

Poduszka dla kobiety w ciąży musi sprostać wielu wyzwaniom. Przede wszystkim, ich zadaniem jest odciążenie kręgosłupa i zapobieganie jego bólowi, zarówno podczas snu, jak też w trakcie pracy na siedząco przy komputerze czy jazdy samochodem. Dobrym rozwiązaniem będą więc specjalne poduszki ortopedyczne np. firmy Qmed, których anatomiczny kształt zapewnia optymalne ułożenie kręgosłupa. W takich poduszkach stosowana jest pianka termoelastyczna, nazywana też pianką "leniwą" lub "z pamięcią" - wszystko dlatego, że reaguje ona na temperaturę, przejmując ciepło naszego ciała i dostosowując się idealnie do jego kształtu oraz zapewniając mu podparcie na całej powierzchni. 

 

Qmed Bamboo Pillow - Poduszka profilowana do snu z bambusem

 

Niektóre z poduszek są bardzo wielofunkcyjne, sprawdzają się doskonale zarówno podczas ciąży, jak też po porodzieOdpowiednio wyprofilowana poduszka będzie najpierw świetnym podparciem kręgosłupa mamy, a następnie nieocenioną pomocą przy karmieniu maluszka. Takie poduszki często mają kształt litery "C"

 

Cebuszka

 

 Zobacz, jakie materace czy poduszki odciążą kręgosłup i ułatwią sen!