Reklama

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nawet małe dzieci mogą sięgać po najbardziej kreatywną zabawkę świata - klocki. Które z nich warto wypróbować ze swoją pociechą?

Zabawa klockami to świetny sposób na rozwinięcie wyobraźni przestrzennej i kreatywności dziecka, doskonały trening koordynacji oraz zdolności manualnych, a przede wszystkim... wspaniała zabawa! Już najmłodsze dzieci lubią sięgać po klocki - kiedyś mogło być to niebezpieczne, ze względu na małe elementy, twarde kanty czy nie do końca zbadane materiały, z których wykonywano te zabawki. Dziś na rynku znajdziemy mnóstwo klocków stworzonych specjalnie z myślą o małych dzieciach.

Dużym powodzeniem cieszą się klocki wykonane z miękkich materiałów np. bawełny czy gumy. 

Popbo Blocks, K's Kids

 

Od lat niezmiennie popularnością cieszą się klocki typu "wieża", składające się z elementów o podobnym kształcie, lecz różnych rozmiarach, które możemy ustawiać na sobie lub wkładać jeden w drugi. Znajdziemy wiele interpretacji tej modnej zabawki, zaczynając od prostych drewnianych sześcianów, przez kubeczki w kształcie kwiatków, a kończąc na wielokrotnie nagradzanych klockach Tobbles Neo.

Tobbles Neo, Fat Brain Toys Co.

 

Z mody nie wychodzą klocki drewniane, występujące coraz częściej w odświeżonej, nowoczesnej odsłonie. Zamiast geometrycznych brył mamy oryginalne kształty, zamiast naturalnego koloru - feerię barw, stymulujących zmysły dziecka. Klocki drewniane zyskały też nowe funkcje: dzięki magnesom zabawa nimi staje się jeszcze ciekawsza, a zdolności manualne można trenować także nawlekając je na sznurek czy dopasowując do otworów w specjalnej podkładce.

 

Klocki magnetyczne Tuc Tuc

 

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR oraz portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.