Reklama

Dla starszego dziecka tablet będzie źródłem rozrywki, lecz przy odrobinie dobrych chęci - także świetną pomocą naukową. Nie zapomnijmy też o kontrolowaniu aktywności naszych pociech w sieci, co umożliwią systemy kontroli rodzicielskiej. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Cena – na rynku znajdziemy sprzęt w przedziale cenowym mniej więcej od 200  złotych do kilku tysięcy złotych. W przypadku starszaków możemy zdecydować się na tańsze urządzenie, które posłuży do zaspokojenia bieżących potrzeb, bądź też zakupić droższy sprzęt, mający służyć mu przez wiele lat. Największy wybór obejmuje tablety do 1000 zł z systemem Android. Możemy znaleźć także tablety z systemem iOS czy Windows, będziemy musieli jednak zapłacić za nie więcej.

  • Ekran – starsze dziecko może korzystać zarówno z ekranu 7-calowego, jak i większego np. 10 cali. Wybór powinien być uzależniony od sposobu wykorzystywania sprzętu. Optymalna rozdzielczość to 1024x600 pikseli.

  • Oprogramowanie – zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas tablet dla dzieci ma nowe, szybkie oprogramowanie. Dodatkowym plusem będzie duża ilość preinstalowanych aplikacji oraz dostęp do sklepów z większą ich ilością.

  • Do czego tablet będzie najczęściej używany – od tego zależy, jakie powinien mieć parametry. Jeżeli pełnić ma przede wszystkim funkcję rozrywkową i służyć do grania w gry czy odtwarzania treści multimedialnych, konieczna będzie pamięć min. 8 GB, dobrze jeśli będziemy mogli ją rozszerzyć za pomocą karty microSD. Zwróćmy też uwagę na wydajność oraz pojemność baterii.

  • Przyjazny dziecku design i interfejs – kupując tablet dla ucznia szkoły podstawowej, możemy wybrać sprzęt z kolorowym, dziecięcym interfejsem i obudową. W przypadku droższych urządzeń, które mają posłużyć dziecku dłużej, typowo dziecięcy design może być przeszkodą – nastolatek może się go po prostu wstydzić. Warto wybrać tablety, których interfejs „rośnie” razem z maluchem.

  • Kontrola rodzicielska – dzięki odpowiedniemu systemowi będziemy mieli możliwość kontrolowania poczynań dziecka oraz czasu spędzonego na zabawie tabletem.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.diefoto.com.