Reklama

VARIS Toys to łotewska marka kreatywnych klocków z drewna brzozowego certyfikowanego FSC. W ofercie znajdują się ciekawe zabawki dla dzieci od 1 roku. Dla najmłodszych producent przygotował składane pojazdy: małe kilkuelementowe samochody i dłuższe pociągi, które składają się z kolorowych klocków nakładanych na kołeczki. Dla dzieci od lat trzech jest więcej ciekawych pozycji.

Pierwsza to kulodromy. Tor dla kulek trzeba zbudować z klocków ze żłobieniami i otworami. Jest to świetna alternatywa dla gotowych plastikowych kulodromów. W tym przypadku dziecko musi wykazać się cierpliwością i dokładnie dopasować klocki, aby na koniec zobaczyć jak kolorowe kulki staczają się na sam dół. Występuje sześć zestawów kulodromów - jeden bazowy i pięć zestawów uzupełniających, w których można znaleźć elementy niewystępujące w zestawie podstawowym.

Inna propozycja to zestawy klocków konstrukcyjnych, bazujących na łączeniu wykorzystywanym w domach budowanych z bali. W ofercie są zestawy różnej wielkości, również tematyczne np. farma czy fort, a także zestawy z ręcznie robionymi oknami i drzwiami, przeznaczone do budowania pięknych domków.

Bardzo ciekawa propozycja to klocki Miasto. Jest to zestaw prostych klocków, z których można zbudować stare lub nowoczesne miasto, zamek lub fort . Wspaniała zabawka pobudzająca wyobraźnię.

VARIS Toys założona została jako rodzinna firma zajmująca się produkcją różnorakich wyrobów drewnianych. Z upływem czasu ewoluowała, aby w końcu stać się specjalistą w dziedzinie zabawki ekologiczne. Na ranku wyróżnia się niepowtarzalnymi modelami, które powstają z myślą zarówno o rozrywce najmłodszych, jak i ich rozwoju. Tutaj każdy element idealnie do siebie pasuje pozwalając na stworzenie wyjątkowego wyimaginowanego drewnianego świata.

 

Minimalizm rodzi twórcze myślenie

Drewniane zabawki Varis Toys to przede wszystkim prostota, która wspaniale wyzwala kreatywność dzieci. Skutecznie pobudzają one wyobraźnię, ponieważ nie proponują gotowych wzorców, a jedynie inspirują do własnych eksperymentów. Najmłodszych na początek zafascynują kolorowe pojazdy oraz proste konstrukcje z klocków. Starsze pociechy z pewnością przyciągną do zabawy bardziej skomplikowane kulodromy, powstające z pełnych rzeźbień i detali elementów. Z takich cegiełek z przyjemnością wyczarują niesamowite struktury nawet dorośli. Zabawki VARIS są kreatywne: - proste klocki rozwijają kreatywne myślenie, w czasie każdej zabawy dziecko odkrywa nowe możliwości klocków.

Ukryte walory edukacyjne

Zabawki VARIS Toys dają szansę w ciszy i skupieniu oddać się pasji tworzenia, w czasie której najmłodsi będą ćwiczyć precyzję ruchów oraz wyczucie równowagi, a także uczyć się przenoszenia własnych projektów do rzeczywistości. Stworzenie bardziej złożonych struktur będzie wymagało od małych budowniczych logicznego i przestrzennego myślenia. Nie obędzie się tutaj również bez sprawnej koordynacji wzrokowo-ruchowej. 

Z kolei klocki oddane do dyspozycji rodzeństwu czy grupce dzieci wspaniale wpłyną na rozwój ich umiejętności komunikowania się oraz współpracy. Maluchy szybko zrozumieją, że bez wspólnych skoordynowanych działań nie osiągnął zbyt wielkich efektów. Budowanie z VARIS Toys to także okazja do zacieśnienia więzów rodzinnych, gdy przy stole swoje architektoniczne pasje zacznie realizować kilka pokoleń.

Zabawki VARIS są edukacyjne: - w procesie zabawy dzieci rozwijają logiczne i przestrzenne myślenie, - klocki rozwijają koordynację ręka – oko, - zabawki VARIS przyspieszają rozwój intelektualny – myślenie, pamięć, podejmowanie decyzji i porównywanie, rozwijają zdolności komunikowania się w grupie, współpracy, dzielenia się i rozumienia innych, - w zabawie może brać udział kilka pokoleń, co sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi.

Bezpieczeństwo to podstawa

Do produkcji swoich klocków VARIS Toys wybiera drewno brzozowe szczególnie odporne na rozwarstwienia i pękanie, pozwala to maksymalnie chronić pociechy przed ryzykiem zranienia w czasie zabawy. W tym celu zabawki przechodzą również na wszystkich etapach produkcji liczne testy jakościowe, tak aby do rączek dziecka trafił produkt całkowicie bezpieczny i trwały, który z powodzeniem będzie służył kolejnym pokoleniom zapalonych budowniczych. Zabawki są produkowane na Łotwie.

Zabawki VARIS są bezpieczne: - aby maksymalnie chronić dzieci przed ryzykiem zranienia, VARIS Toys wybiera drewno brzozowe wysoce odporne na rozwarstwianie i pękanie, - poza dostosowywaniem się do europejskich standardów bezpieczeństwa, VARIS Toys rozwinęła system kontroli jakości komponentów zabawek na każdym etapie produkcji, - zabawki VARIS są bardzo trwałe i zapeniają zabawę wielu pokoleniom.

Z myślą o środowisku

VARIS Toys tworzy swoje zabawki ze szczególną myślą o ekologii. Wykorzystywane do ich produkcji drewno pozyskiwane jest zgodnie ze standardami ekonomicznego zarządzania lasami. Firma wspiera także lokalne szpitale i domy socjalne, aby w jak największym stopniu przysłużyć się społeczeństwu.

Zabawki VARIS są ekologiczne: - rodzice mogą polegać na drewnianych zabawkach VARIS bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, - bawiąc się klockami VARIS dzieci poznają ideę ekologii i zalety naturalnych materiałów, - czystość zabawek VARIS została potwierdzona certyfikatem 100% FSC, co oznacza, że standardy zarządzania lasami, z których pochodzi drewno użyte do produkcji klocków, zapewniają odpowiedzialną produkcję i konsumpcję produktów drewnianych z korzyścią dla ludzi i środowiska.

Kup tutaj: ecoCroco