Reklama

Regulacja i-Size to nowe przepisy dotyczące fotelików samochodowych, które mają zagwarantować najmłodszym dużo bezpieczniejsze podróżowanie. Przywidują one znacznie dokładniejsze testy, łącznie z monitorowaniem skutków zderzenia bocznego, bardziej przejrzystą klasyfikację fotelików, bazującą na wzroście małego pasażera, a przede wszystkim obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy minimum do 15 miesiąca życia. Homologia i-Size ułatwia rodzicom dobór właściwego dla ich pociechy fotelika oraz wskazuje najlepszy sposób jego montażu, tak aby maluszek w razie wypadku był jak najskuteczniej chroniony.

Duży wybór fotelików mocowanych tyłem od kierunku jazdy znajduje się w ofercie BeSafe. Ta norweska marka zaleca jak najdłuższe przewożenie maluchów w taki sposób, nawet do 5 roku życia. W krajach skandynawskich, gdzie od dawna stosuje się tę zasadę, odsetek śmiertelności wśród dzieci do około 4-5 roku życia podczas wypadków samochodowych jest zerowy.

Nowy fotelik samochodowy BeSafe iZi Plus

 

Zamontowany tyłem fotelik znacznie ogranicza przeciążenia szyi powstające podczas zderzenia, a wynikające z sił działających na relatywnie dużą i ciężką głowę maluszka oraz nie w pełni rozwinięty kręgosłup. W razie kolizji, skorupa fotelików BeSafe działała jak tarcza ochronna, absorbując energię i zapobiegając wyrzuceniu główki dziecka do przodu. Ponadto montowane tyłem foteliki nie dopuszczają do uderzenia o przednie siedzenie oraz chronią przed mogącymi dostać się do wnętrza samochodu przedmiotami.

 

Foteliki samochodowe BeSafe są łatwe w montażu, a wykorzystując system ISOfix gwarantują jeszcze większą stabilność i bezpieczeństwo. Wzmocniony materiał absorbujący uderzenia, EPS, zapewnia skuteczną ochronę boczną, doskonale chroniąc głowę i kręgosłup maluszka.

BeSafe zadbało również o wygodę dziecka, zapewniając swoim fotelikom łatwą regulację wysokości zagłówków i pasów barkowych . Zmian można dokonać jednym ruchem ręki. Regulacja siedziska pozwala ustawić fotelik w kilku pozycjach, w tym również w przeznaczonej do spania.

Tapicerka jest łatwa do utrzymania w czystości. Po zdjęciu można ją bezpiecznie prać w pralce.

Dystrybutor: Marko

Kup tutaj

Zobacz inne pomysły na prezent: