Reklama

Twoje dziecko szczęśliwe w szkole Mirjany Mitrovicic (28,99 PLN) –  ciekawa książka dla wszystkich chcących poznać w jaki sposób dziecko ma zbudować pozytywny stosunek  wobec szkoły i zaadoptować się w grupie.
Zaczynając od tego, co dziecko powinno umieć przekraczając próg szkoły, autorka przeprowadza nas przez klasę pierwszą razem z dzieckiem. Wyjaśnia na czym polega badanie dojrzałości szkolnej; opisuje jak bardzo i dlaczego jest ważna zabawa w przygotowaniu dziecka do nauki oraz jak stymulować rozwój dziecka. Porusza także temat badania młodszych dzieci pod kątem wcześniejszego rozpoczęcia nauki w szkole.

 

poradnik dla rodziców


Ciekawym punktem tej książki dla rodziców są propozycje ćwiczeń umiejętności rozpoznawania uczuć dziecka i reakcji na nie. Autorka zwraca uwagę na aktywne słuchanie dzieci, wykazywanie zainteresowania tym, co się dzieje w szkole, na właściwe wypełnienie czasu wolnego; pokazuje również jak ważne jest wyrobienie u dziecka nawyków pracy. A to wszystko po to, by jak najlepiej pomóc dziecku poradzić sobie w klasie pierwszej, by adaptacja w otoczeniu szkolnym powiodła się, by dziecko włączyło się do grupy i stało się prawdziwym uczniem.

 

Kup tu...