Reklama

Nawet niewielkie burczenie w brzuszku może negatywnie wpływać na koncentrację i samopoczucie dziecka w trakcie nauki i zabawy. Maluch w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym powinien, podobnie jak dorosły, zjadać pięć odpowiednio skomponowanych posiłków dziennie. Dietetycy wskazują na produkty zbożowe jako podstawę dobrze zbilansowanej diety najmłodszych. Dostarczają one witamin i błonnika, a także są bogate w złożone węglowodany, które dają dziecku energię, aby mogło aktynie spędzać czas. Nie należy także zapominać o odpowiedniej dawce tłuszczów zwierzęcych i roślinnych oraz zwiększonym zapotrzebowaniu dzieci na witaminy i inne składniki, jak wapń czy białko.

 

Artykuły TumTum

Niestety w okresie, gdy dziecko spędza mnóstwo czasu poza domem, uczęszcza do przedszkola, szkoły oraz na różne dodatkowe zajęcia, może być ciężko zadbać o właściwe odżywianie malucha, który sam woli sięgnąć po słodycze czy dania z fast food'ów. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć dzieci w praktyczny i kolorowy lunch box dla dzieci . Można w nie bezpiecznie zapakować pożywne kanapki, kawałek domowego ciasta, pokrojone w słupki warzywa, suszone owoce czy porcję jogurtu lub owocowego musu. Dodatkowo zamiast kupować słodkie napoje w plastikowych butelkach, warto zdecydować się na bidon z wodą mineralną, która szybko ugasi pragnienie i nie zawiera cukru, ani środków konserwujących. Przechowywane w takich pojemnikach posiłki dłużej zachowają świeżość i apetyczny wygląd. Zawsze przyjemniej jest sięgnąć po ładnie zapakowane śniadanie niż zgniecioną w plecaku kanapkę.

 

Akcesoria do przenoszenia jedzenia dla najmłodszych, poza ich praktyczną funkcją jaką jest ochrona pożywienia, powinny również skutecznie skłaniać dzieci do sięgnięcia po zamknięte wewnątrz nich kanapki i soczki. Kolorowe lunch boxy z wesołymi motywami oraz barwne buteleczki i kubki zachęcą małych niejadków do zabrania się za drugie śniadanie w szkole czy przedszkolu, nawet jeśli w domu czasem ciężko jest zagonić je do stołu. Zwłaszcza gdy wszystko to zostanie dodatkowo zapakowane w zabawną torbę, którą dziecko będzie mogło samodzielnie nosić.

Pudełeczke TumTum Tiny

Poniżej prezentujemy kilka produktów brytyjskiej marki TumTum   , która specjalizuje się w produkcji innowacyjnych akcesoriów kuchennych dla dzieci. Zaprojektowane zostały przez rodziców, aby ułatwić i uprzyjemnić maluchom ich zmagania z posiłkami. Artykuły te są całkowicie bezpieczne, nie zawierają bisfenolu, ftalanów ani PVC. Można je również bez obaw myć w zmywarce.

Zestaw wesołych pojemniczków „Tiny”   pozwala na dobranie odpowiedniej wielkości pudełka do przygotowanego posiłku, tak aby duże opakowanie nie zajmowało niepotrzebnie miejsca w plecaku. Dzięki nim można także oddzielnie zapakować na przykład drobne owoce czy mały kawałek czekoladki, która szybko dostarczy energii i magnezu.

Na wodę mineralną idealny będzie bidon Tiny o dziecięcym designie. Specjalny system zamykania zapobiega wylewaniu się zawartości. A jako, że jest on przeznaczony dla maluszków już od pierwszego roku życia, mogą z niego korzystać nawet najmłodsi.

Do przenoszeni kanapek i smakołyków nada się też idealnie kolorowa torba termiczna. Na jej ściance znajduje się kieszonka na zdjęcie właściciela lub mamusi, gdyby maluszek zaczął tęsknić.

Dystrybutor: Homesys