Reklama

Przedstawiamy produkty, które nam zmienią nasze dzieci w mistrzów kulinarnego fachu.

Dzieci najmłodsze (do dwóch lat) mogą uczyć się o jedzeniu „na sucho”. Pomocna będzie tu seria książeczek Disney Maluch. Nakarm mnie! Podczas kiedy my czytamy dziecku, ono może karmić bohaterów książki. Wkłada im do ust puzzle z narysowanymi pokarmami. Rozwija tak nie tylko zdolności manualne, ale zaczyna interesować się jedzeniem i innymi czynnościami w domu. A to za sprawą pozostałych pozycji z serii, które pokazują, co wrzucamy do miski, a co do pralki.

Kiedy już opanujemy z maluchem te różnice można zabrać się do wykonywania tych czynności. Roczne dziecko zachwyci seria  “My first” od Little Tikes - Nagroda Dzieci 2020

To urządzenia AGD w formacie mini. Stworzone z myślą o małych, rozwijających się dłoniach. Całkiem sprytnie naśladują te prawdziwe. Pralka wiruje, z piekarnika można wyciągnąć ciasteczka, a lodówka ma kostkarkę i parę innych funkcji.

Nieco starsze dzieci (tu decyzja rodziców zależy od etapu rozwoju koordynacji dziecka) mogą zacząć z nami przyrządzać dania z pomocą Kitchen helper To bezpieczna dla dziecka platforma, na której może sięgać blatu jak dorosły. Poza funkcjonalnością, daje poczucie współuczestnictwa na równych z nami zasadach. A to ważna rzecz w budowaniu samooceny i rozwijaniu umiejętności, która może przerodzić się kiedyś w pasię!