Reklama

JIMU Robot to zestawy klocków do budowania robotów. Na każdym etapie procesowi budowy towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji (dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS), która pozwala obejrzeć przyszłego robota. Można obracać każdy element o 360 stopni po to, aby dokładnie mu się przyjrzeć.

 

W skład każdego z zestawów wchodzi:

  • jednostka główna - mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem,
  • serwomotory czyli silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota,
  •  bateria litowo-jonowa zasilająca całość oraz kilkaset (w zależności od zestawu) klocków do budowy.

Powyższe elementy pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach przemieszczania się. Procesowi budowy robota towarzyszy animowana instrukcja 3D, która pozwala obejrzeć pracę na każdym etapie z każdej strony (obrót o 360 stopni). Wszystko to możliwe jest z poziomu aplikacji dostępnej na telefon, tablet i komputer.

Po złożeniu następuje czas na programowanie lub zabawę.  Jeśli konstruktor wybierze drugą opcję może skorzystać z predefiniowanych ruchów, albo stworzyć własne akcje z blokami komend korzystając z metody „przeciągnij i upuść”.  Aplikacja JIMU Robot daje możliwość sterowania zabawką przy użyciu telefonu zupełnie jak pilotem, a bardziej rozbudowane narzędzia pomagają poznać podstawy programowania. ”. Jest to świetna zabawa, która pozwala zrozumieć jak inżynierowie tworzą nowoczesne oprogramowanie.

 

Jimu mini: Zestaw dla początkujących. Sugerowana cena detaliczna 499 zł

W zestawie są 4 serwomotory oraz 249 klocków. Pozwala to zbudować 3 predefiniowane roboty takie jak struś, byk oraz owca, a także nieskończoną ilość własnych pomysłów.

 

Jimu explorer: Zestaw dla średniozaawansowanych. Sugerowana cena detaliczna 899 zł

W zestawie są 7 serwomotorów oraz 372 klocki. Pozwala to zbudować 5 predefiniowanych robotów takich jak dinozaur, dziecko, papuga, mors oraz pingwin, a także nieskończoną ilość własnych konstrukcji.

 

JIMU Inventor: Zestaw dla zaawansowanych. Sugerowana cena detaliczna 1799 zł

W zestawie jest 16 serwomotorów oraz 675 klocków. Pozwala to zbudować 6 predefiniowanych robotów takich jak wilk, modliszka, nosorożec, słoń, żyrafa oraz robot humanoidalny, a także stworzyć praktycznie dowolny własny model.

 

JIMU Karbot  - zbuduj i zaprogramuj samochód w cenie 599 zł z VAT

Zbudować samochód, trójkołowiec, albo robota, który będzie się poruszał zaprogramowaną trasą to bardzo ciekawa wizja, którą można zrealizować mając do dyspozycji klocki Jimu Karbot.

Można oczywiście skorzystać z predefiniowanych ruchów, ale mamy też do dyspozycji ciekawszą opcję, która jest jak zaproszenie do świata wyścigów robotów. Chodzi o programowanie przy użyciu bloków komend (korzystając z metody przeciągnij i upuść). To właśnie w ten sposób możemy sprawić, że samochód będzie poruszał się po linii – wykorzystując swój czujnik podczerwieni. Dzięki temu czujnikowi robot potrafi rozpoznawać powierzchnie i postępować zgodnie z wytycznymi właściciela zupełnie jak te bardziej zaawansowane modele, które biorą udział w wyścigach Linefollower. Ich zadaniem jest dotarcie do mety w jak najkrótszym czasie podążając po czarnej lub białej linii.  Otwiera to przed młodym właścicielem Jimu Karbot szanse na wielkie, sportowe emocje.

 

Roboty mogą być programowane na kilka sposobów zależnie od wieku użytkownika.