Reklama

Samo słowo programowanie stało się ostatnio dość modne, choć nadal dla wielu osób wydaje się być bardzo niezrozumiałe. Projekt „Inteligentne miasto” to można powiedzieć sposób na wspólne spędzanie czasu który ma na celu pomoc zarówno rodzicom, jak i dzieciom poprzez zabawę budować i sterować miastem, a tym samym uczyć się programowania. 

Projekt ten pozwala dzieciom tworzyć siatkę ulic, rozbudowywać ją i uzupełniać o charakterystyczne elementy infrastruktury, takie jak światła, latarnie czy szlabany, a następnie sterować nimi za pomocą intuicyjnego oprogramowania. Dodatkowo w zabawie można wykorzystać zabawki jaki pojazdy, lokomotywy, domki, które dzieciaki mają już w domu.

Znalezione obrazy dla zapytania inteligentne miasto dla dzieci

Produkt jest przeznaczony dla dzieci już od 4 roku życia. Ci najmłodsi na samym początku poznają zasady budowania i funkcjonowania miasta, jak również zabawka świetnie wprowadza w tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponieważ modele po wyjęciu z opakowania mogą działać w trybie automatycznym, niewymagającym komputera.

Starsze dzieci od 8 roku życia już zaczynają przygodę ze sterowaniem i zarządzaniem, poprzez podłączenie makiety do komputera lub tabletu. Dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę dotyczącą otaczającego ich świata oraz o tym jak można wykorzystać w nim technologię, jak również zdobywają nową umiejętność programowania.

Rodzice czy dziadkowie mogą powrócić do swojego dzieciństwa, kiedy dominowały zabawy na dywanie i opowiadać dzieciom jak działa prawdziwe miasto, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę dotyczącą nowych technologii, dzięki czemu mogą połączyć dwa światy – fascynację dziecka programowaniem i zabawa z dawnych lat.

 

W serwisie Wspieram.to ruszyła zbiórka na projekt "Inteligentne Miasto" z wyznaczonym celem 50tys. zł jednak twórcy równocześnie liczą, że będzie to okazja do znalezienia inwestorów.

W przeciwieństwie to wielu innych projektów finansowanych przez społeczeństwo, w tym przypadku pomysłodawcy prowadzą już od 2014 roku warsztaty dla dzieci za pomocą stworzonego przez nich prototypu, dzięki czemu, pojawiają się już opinie rodziców i dzieci które miały już kontakt z zabawką.

W ramach zbiórki można również:

 •  zapisać siebie i dziecko na godzinne warsztaty,
 • zakupić zestaw w niższej niż rynkowa cenie 299 zł (dostawa w maju 2017)
 • zamówić limitowaną edycję z drukarki 3D dostępną już na święta.

W zestawie znajdziemy:

 • lampa uliczna
 • Sygnalizator dla aut x2
 • Przejazd kolejowy
 • Sygnalizator dla pieszych
 • 54 karty zadań
 • 15 puzzli z ulicami
 • 4 x kabel IDC
 • 1 kabel USB
 • Konktoler

 

Dzieci bawiąc się w „Inteligentne miasto” uczą się analitycznego myślenia, dowiadują się jak działa otaczające je miasto oraz, że komputer to nie tylko gry i zabawy. Ta z pozoru nowoczesna zabawa przy użyciu laptopa czy tabletu, to również ciekawy sposób na budowanie rodzinnych więzi i relacji.

Więcej o projektnie na  Wspieram.to - na tej stornie również odbywa się zbiórka funduszy na projekt!