Reklama

Zabawki interaktywna dla dzieci, to coś więcej niż zwykle zabawki. Dzięki nim już niemowlęta mogą poznać siebie, swoje otoczenie oraz własne możliwości. Zabawki te pobudzają zmysły ( wzrok, słuch, dotyk ), pomagają im ćwiczyć mięśnie, zdolności motoryczne a przede wszystkim stanowią świetny obiekt  do zabawy.

Wpływają także na rozwój inteligencji wrodzonej dziecka, również na rozwój inteligencji społecznej i emocjonalnej, co dowiedzione jest wieloma badaniami.

Dzięki zabawkom interaktywnym maluch rozwija swoją, wyobraźnię, kreatywność, poczucie estetyki, a także uczy się samodzielności.

Zabawki te wchodzą z dzieckiem w interakcje, oddziaływają na dzieci, przez co aktywują nasze pociechy do zabawy, a także uczą np.: cyfr, alfabetu, kolorów czy innych języków. Często posiadają  dodatkowe elementy, jak: klocki,  przyciski w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu dziecko poznaje różnorodność otaczającego świata, a także ma możliwość wyboru tego co mu się podoba, a co nie.

Zabawki te przeznaczone są dla dzieci już od pierwszego roku życia, a nawet wcześniej i na pewno będą trafionym prezentem na gwiazdkę dla naszych pociech.