Reklama

Marzyłeś kiedyś, że postać trzymana na półce ożyje w wirtualnym świecie? Jeśli tak, to właśnie marzenia się spełniają. Figurka dosłownie trafia do gry , bo steruje się zabawką, którą masz w zestawie, a dodatkowo możesz też przenosić zapisane postępy grze, więc bawiąc się u kolegi, można korzystać ze zdobytych bonusów czy zdolności.

LEGO Dimensions to najnowsza gra twórców wielu licencjonowanych i wysoko ocenianych produkcji z klockami LEGO w roli głównej. Tym razem Warner Bros. oraz Traveller’s Tales: zapowiedziały LEGO Dimensions – produkcję, która opierać ma się na minifigurkach z najpopularniejszych klocków na świecie czyli LEGO.

LEGO Dimensions ma działać na takich samych zasadach, jak na przykład Skylanders Trap Team czy Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes –będzie sprzedawana z prawdziwymi zabawkami (Klockami LEGO), które po podłączeniu do komputera lub konsoli za pośrednictwem przygotowanego portu (zwanego Toy Padem) oraz zbudowanej z klocków bramy zagwarantują dostęp do wirtualnego świata realnych  postaci.

 

 

 

W pakiecie startowym znajdą się figurki Gandalfa, Wyldstyle, Batmana oraz Batmobila. Jednak Lego Dimensions na tym się nie kończy, ponieważ kolekcję będzie można poszerzyć o dodatkowe figurki i powiązane z nimi plansze.

 


Team  Pack - pakiety drużynowe jak np. Lego Ninja

Level Pack - dostarczy nowych, pojazdów, narzędzi i gadżetów

Fun Pack – zestawy z jedną zabawką

Przedstawiciele Warner Bros. potwierdzili, że w tym roku kupić będzie można kilka zestawów opartych na znanych filmach i komiksach, jednak szczegóły dotyczące samej gry nie są na razie dokładnie znane.

Wiadomo jedynie, że bohaterowie z różnych światów LEGO połączą siły, by wspólnie powstrzymać złowrogiego lorda Vortecha przed zniszczeniem ludzkości.

Premiera LEGO Dimensions zaplanowana jest na 29 września. 

Tytuł ma zostać wydany na kilku platformach sprzętowych

-  Xboksie 360,

- Xboksie One,

- PlayStation 3,

- PlayStation 4

- Wii U.

Lista potwierdzonych zestawów z dodatkowymi figurkami, planszami i zadaniami

- pakiet oparty na filmowej trylogii Powrót do przyszłości (z figurką Marty’ego McFly’a)

-  zestaw LEGO Ninjago Team Pack (z figurkami Kaia i Cole’a)

-  trzy zestawy Ninjago Fun Pack (każdy z jedną zabawką – Jaya, Nyi lub Zane’a)

- dwa pakiety DC Comics Fun Pack (z figurką Wonder Woman lub Cyborga)

 - trzy zestawy oparte na trylogii Władcy Pierścieni (z figurką Gimlego, Legolasa lub Golluma)

- cztery pakiety oparte na filmie LEGO Przygoda (z figurką Emmeta, złego gliny, Benny’ego i Unikitty)

- zestaw oparty na Czarnoksiężniku z Krainy Oz (z figurką Złej Czarownicy z Zachodu)