Reklama

Wybierz się w fantastyczną, pełną przygód i wyzwań podróż w czasie!

Gra na tablety wydawnictwa Hippocampus p.t. "Był sobie człowiek" powstała na podstawie słynnych kreskówek edukacyjnych Alberta Barille, którego pewnego dnia zasmuciło, że nie ma w telewizji mądrych bajek. Tak stworzył serię, która w fascynujący sposób opowiada o zagadnieniach historii.

Był sobie człowiek

„Był sobie człowiek” jest więc grą historyczną, dzięki której poznajemy dzieje człowieka – od starożytności po historię współczesną. Nie jest to jednak nudny wykład, a pełna emocji zabawa. Aby przystąpić do gry, należy wybrać jedną z postaci z różnych epok, np. żołnierza, rewolucjonistkę, naukowca lub damę. Podczas gry będziemy musieli sprostać licznym zadaniom, zmierzyć się z pytaniami i walczyć ze zbójem, który będzie chciał popsuć nam szyki. Jeśli mamy pieniądze możemy pójść do sklepu. Tam czekają na nasprzeróżne niezwykle potrzebne akcesoria – m.in. koń, dzięki któremu będziemy szybsi, albo skórka od banana, którą możemy rzucić pod nogi przeciwnika.

Był sobie człowiek 1

Grę na tablety „Był sobie człowiek”wyróżnia to, że nie jest ona stworzona dla jednego, lecz dla kilku graczy – ich minimalna liczba to dwóch. Tablet pełni więc funkcję planszy. Jej wielkim atutem jest fakt, że podczas każdej rozgrywki wygląda ona inaczej, ponieważ w trakcie zabawy gracze sami ją rozbudowują.

Był sobie człowiek 2
  • Sugerowany wiek graczy to od 8-108.
  • Do gry możemy (choć nie musimy) używać kostki Dice+ .
  • Gra jest dostępna na Google Play, a za kilka dni będzie również do pobrania z App Store.
  • Jej ściągniecie jest bezpłatne.

Gdzie kupić

Google Play od: 0,0