Reklama

Zwykle rozpoczynamy przygotowania do narodzin urządzając pokój dziecka. Musimy jednak pamiętać, że pewnej reorganizacji wymaga cała przestrzeń. Zwróćmy szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa i komfortu malucha.

Bliskość rodziców

Każde dziecko w swoim czasie doceni z pewnością zalety posiadania własnego pokoju. Jednak na samym początku maluszek musi być niemal przez cały czas pod czujną opieką rodziców. Dlatego postarajmy się w poszczególnych pomieszczeniach wygospodarować bezpieczną przestrzeń, w której będzie mogła przebywać nasza pociecha. W sypialni przeznaczmy dodatkowe miejsce na łóżeczko, gdzie maluch wysypiać się będzie w ciągu pierwszych dni swojego życia. Warto też wyposażyć się w sprytne sprzęty, dzięki którym będziemy mogli wykonywać codzienne obowiązki, mając stale oko na niemowlaka. Taką możliwość zapewnia np. nowoczesny leżaczek z regulowanym oparciem i wysokością, a także blokadą funkcji bujania. Zwróćmy uwagę na dodatkowe akcesoria, takie jak daszek umożliwiający ochronę przed słońcem, czy też możliwość doczepienia stymulującego zmysły łuku z zabawkami. Kolejną ważną sprawą będzie urządzenie specjalnego miejsca do kąpania i przewijania maluszka. Niezbędne okażą się zatem funkcjonalna wanienka oraz przewijak. Warto sięgnąć po wysokiej jakości produkty, kompatybilne z innymi sprzętami - np. przewijak Camele'o od Beaba możemy umocowac na specjalnym stojaku, nadającym się do wykorzystania także razem z wanienką. 

 

Przewijak i wanienka z serii Camele'o od Beaba

 

Odpowiednie oświetlenie

Niezmiernie ważną sprawą jest przygotowanie odpowiedniego oświetlenia. W ciągu pierwszych miesięcy życia maluszka prawdopodobnie wielokrotnie przyjdzie nam wstawać do niego w nocy. Dlatego dobra lampka nocna powinna znaleźć się nie tylko przy łóżeczku niemowlaka, lecz również przy naszym łóżku. Z pewnością warto rozważyć modele z czujnikami ruchu lub regulacją oświetlenia. Lampka dla dziecka powinna zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa - najlepiej, gdy jej światło będzie delikatne i dyskretne. Świetnym rozwiązaniem są nienagrzewające się lampki, które możemy nawet włożyć maluszkowi do łóżeczka, nie obawiając się o jego bezpieczeństwo. Takie innowacyjne funkcje posiada m.in. lampka Pixie, mająca też dwa różne natężenia światła i gasnąca automatycznie po postawieniu na podstawce. 

 

Lampka Pixie, Beaba

Niezbędne zabezpieczenia

Samo urządzenie pokoju malucha w bezpieczny sposób to spore wyzwanie, jak jednak sprawić, by pozostałe pomieszczenia w domu też nie stanowiły zagrożenia? Z pomocą przychodzą nam funkcjonalne zabezpieczenia, które naprawdę ułatwiają życie. W każdym pomieszczeniu warto np. zabezpieczyć rogi oraz ostre krawędzie mebli. Używając specjalnych zabezpieczeń utrudnimy maluchom dostęp do szafek z środkami czystości czy szuflad, którymi mogłyby one przytrzasnąć sobie palce. Szczególnych zabezpieczeń wymagają takie miejsca, jak np. okna lub schody - do zagrodzenia drogi ciekawskim małym odkrywcom przydadzą się specjalne bramki oraz barierki. Do najniebezpieczniejszych miejsc w domu należą kuchnia oraz łazienka. W kuchni postawmy na blokady pokręteł kuchenki czy specjalny panel oddzielający dziecko od palników, a w łazience - na maty antypoślizgowe lub miękkie nakładki na twardy kran. Ważnym zadaniem każdego rodzica jest również zadbanie o bezpieczny, zdrowy i komfortowy sen maluszka. Nadmierna suchość powietrza to częsty problem w naszych mieszkaniach, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dlatego warto zainwestować w cichy, wydajny i praktyczny nawilżacz powietrza np. od Beaba

 

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza od Beaba

 

Zobacz inne pomysły na prezent: