Reklama

Świetnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka będzie jedna z przepięknych i dopracowanych w każdym szczególe gier planszowych węgierskiej marki Marbushka.   Stworzone przez duet artystów produkty zachwycają zarówno estetycznym wykonaniem, jak i propozycją oryginalnej, rozwijającej zabawy. Do produkcji gier wykorzystuje się tylko naturalne produkty, a dzięki ręcznemu malowaniu i wykonaniu figurek, ich poszczególne elementy są jedyne w swoim rodzaju.

Galeria Robaczków - Gra pamięciowa
Galeria Robaczków - Gra pamięciowa

Galeria Robaczków to typowa gra memo, polegająca na dobieraniu par. Jednak tym razem jej bohaterami będą sympatyczne robaczki, których dopasowanie może okazać się nie takim łatwym zadaniem.

Galerię robaczków wyróżnia zarówno niespotykana grafika, jak i wykorzystanie owalnych elementów w odróżnieniu od klasycznych kwadratowych kafelków. Gra polecana jest dla starszych przedszkolaków, dla których będzie doskonałą formą treningu pamięci oraz bodźcem dla dziecięcej wyobraźni.

 

Chlap, chlap! - gra planszowa Marbushka

 

Chlap, chlap! - gra planszowa Marbushka

Chlap, chlap! to ciekawa gra planszowa, której tematem są zawody pływackie. Zadaniem zabawnych figurek jest jak najszybsze dopłynięcie na drugą stronę basenu.

 Głównymi atutami gry jest bogactwo barw, proste zasady oraz krótki czas rozgrywki, które to sprawiają, że Chlap, chlap! jest wręcz idealną pozycją do wprowadzenia maluszka w emocjonujący świat gier planszowych. Kształt figurek oraz ich wielkość dostosowane zostały do drobnych rączek, tak aby dzieci już od 2 roku życia mogły cieszyć się zabawą.

 

Wiek: od 2 lat
Liczna graczy: 1 - 6
Czas rozgrywki: 10 minut

Przygoda wśród gwiazd - gra planszowa Marbushka

 

Przygoda wśród gwiazd - gra planszowa Marbushka

Przygoda wśród gwiazd to jedna z najbardziej urzekających gier planszowych autorstwa duetu Marbushka, zarówno pod względem wizualnym, jak i samej historii, na której opiera się zabawa. Piękna fabuła pobudzi wyobraźnię dzieci, a zrozumiały dla nich cel, jakim jest powrót gwiazdki do mamusi, zachęci do zabawy.

Prosta mechanika gry oraz kostka z barwnymi polami, dodatkowo utrwalająca rozpoznawanie kolorów, pozwali na swobodną grę młodszym dzieciom, które jeszcze nie potrafią liczyć.

Wiek: od 3 lat
Liczna graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: 15 minut

Wyspa Piratów - gra planszowa Marbushka

 

Wyspa Piratów - gra planszowa Marbushka

  Wędrówka przez tajemniczą wyspę zwiedzaną przez Kapitana Piratów to również podróż przez nowe dla dziecka słowa oraz pozwanie ich przeciwieństw, np. smutny- wesoły, długi-krótki itp. Z takiej wyprawy każdy maluch powróci mądrzejszy oraz bogatszy językowo. W zabawie mogą brać udział również dzieci, które nie posiadły jeszcze umiejętności czytania, w takim wypadku starsi uczestnicy będą mogli odczytać im umieszczone na poszczególnych polach słowa.

Zresztą już same przygotowania do pierwszej rozgrywki w Wyspa Piratów mogą być dobra zabawą, gdyż przed jej rozpoczęciem należy planszę wykleić załączonymi naklejkami. Ponadto sama gra to doskonałe ćwiczenie koncentracji połączone z nauką skojarzeń oraz przeciwieństw. 

Wiek: od 4 lat
Liczna graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: 20 minut

Żabi Książę - gra pamięciowa Marbushka

 

Żabi Książę - gra pamięciowa Marbushka

Żabi Książę to fascynująca gra oparta na bajkowej fabule, gdzie księżniczka nie dotrzymała obietnicy i nie wpuściła żaby do swojego pałacu, co miało być nagrodą za wyłowienie złotej kuli ze studni. Oczywiście pod postacią zielonego płaza kryje się zaklęty książę, który teraz musi samodzielnie dotrzeć do pałacu, aby zdjąć zły czar i odzyskać swoją prawdziwą postać.

W grze znajdziemy ciekawą historię, pobudzającą wyobraźnię maluchów, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach grafikę oraz wyzwanie dla dziecięcej pamięci, czyli jak zawsze w Marbushce estetyczne doznania łączą się z rozwojową rozrywką.

Wiek: od 5 lat
Liczna graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: 20 minut

Grand Prix Pierwszy Wyścig - gra planszowa Marbushka

 

Grand Prix Pierwszy Wyścig - gra planszowa Marbushka

Taktyczna gra Grand Prix Pierwszy Wyścig zarówno pomysłem, jak i samym projektem graficznym nawiązuje do historii słynnych wyścigów samochodowych. Kierowcy w swoich pojazdach będą mieli do pokonanie niezwykle trudną trasę po pełnych przeszkód bezdrożach. Wśród przeciwności losu i zaciekłej rywalizacji , przyda się odrobina szczęścia, aby bezpiecznie i na czas dotrzeć do mety oraz zostać zwycięzcą legendarnego wyścigu.

Grand Prix Pierwszy Wyścig jako gra taktyczna uczy strategicznego myślenia oraz wybiegania w przyszłość. Efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie kart ruchu zamiast kości, zmniejszając dzięki temu losowość i pozwalając zarówno zaplanować swoje kolejne ruchy, jak i przewidzieć posunięcia przeciwnika.

Wiek: od 6 lat
Liczna graczy: 2 - 5
Czas rozgrywki: 20 minut

Dystrybutor: Effii

Gdzie kupić

FabrykaWafelkow.pl od: 24,00
Effii od: 25,00
adaboo.pl od: 25,00
cocoshki.pl od: 28,00
Mamissima od: 45,00
mababy.pl od: 69,00