Reklama

Emitowane przez laptopy, telefony komórkowe czy inne urządzenia promieniowanie może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie zrezygnujemy z tych urządzeń - to jasne. Możemy jednak chronić przed ich oddziaływaniem siebie i dzieci. W jaki sposób?

Krok pierwszy - zwiększ dystans

Najłatwiej będzie po prostu zapewnić możliwie duży dystans pomiędzy emitującym fale elektromagnetyczne urządzeniem a naszym ciałem. Jednym z najczęstszych błędów jest noszenie telefonu komórkowego bezpośrednio w kieszeni spodni, czy też korzystanie z laptopa położonego na kolanach. Warto korzystać z praktycznych rozwiązań - są to chociażby zwykłe słuchawki, czy też popularne podkładki pod laptopa. Na rynku znajdziemy też produkty chroniące przed promieniowaniem stworzone specjalnie z myślą o kobietach w ciąży i niemowlakach. Jednym z nich jest kocyk Belly Armor, wykonany z wysokiej jakości bawełny oraz specjalnie opatentowanej tkaniny RadiaShield®Fabric, osłaniającej ciało przed promieniowaniem.

 

 

Miękki, lekki i oddychający kocyk możemy zabrać ze sobą wszędzie - wystarczy nakryć nim brzuch podczas długiej rozmowy przez telefon czy pracy na laptopie. Po porodzie posłuży nam jako przyjemny w dotyku kocyk dla dziecka.

Limity czasowe

Tak, to prawda - ograniczenie czasu korzystania z urządzeń elektronicznych jest dla nas niezwykle trudne. Są one naszymi narzędziami pracy, lecz z ich pomocą także odpoczywamy i komunikujemy się z rodziną czy znajomymi. W niektórych sytuacjach jednak możemy zrezygnować z ich używania, chociażby w przypadku długich rozmów telefonicznych - jeśli planujemy długą pogawędkę, a mamy telefon stacjonarny, warto skorzystać właśnie z niego. Używajmy również trybu samolotowego, ponieważ wyłączając sygnały komórkowe i bezprzewodowe w istotny sposób zmniejszamy zagrożenie. Szczególną ostrożność zachowajmy będąc w ciąży lub pozwalając dzieciom bawić się np. tabletem - starajmy się wprowadzić rozsądne limity czasowe

 

Kocyki Belly Armor

 

Wybierajmy bezpieczny sprzęt

Nie sposób całkowicie wyeliminować promieniowanie niskoenergetyczne z otaczającej nas przestrzeni. Możemy jednak wybierać urządzenia elektroniczne, które zminimalizują ryzyko. Na przykład wybierając telefon komórkowy możemy zwrócić uwagę na tzw. SAR. W ten sposób określane jest swoiste tempo pochłaniania energii - ta wielkość dostarcza nam informacji na temat tempa pochłaniania energii przez nasze ciało, w przypadku narażenia na oddziaływanie fal elektromagnetycznych emitowanych przez konkretne urządzenie. Informacje takie powinny zostać podane przez producenta, możemy poszukać ich także w internecie - znajdziemy tam wiele rankingów uwzględniających wielkość SAR. Staranny research pozwoli nam zapewnić naszym najbliższym lepszą ochronę, warto więc poświęcić na tę czynność trochę czasu.