Reklama

Dmuchajka firmy Pilch to prosty drewniany przyrząd, które jednak potrafi dostarczyć mnóstwo emocjonującej zabawy. Cała sztuka polega na wdmuchiwaniu powietrza poprzez słomkę, co powoduje unoszenie się umieszczonej na specjalnym pierścieniu lekkiej, styropianowej piłeczki. Ćwiczenie choć proste dostarczy dzieciom mnóstwo radości i nie zniechęci ciągłymi nieudanymi próbami.

Zorganizowanie konkursu na najdłużej utrzymującą się w powietrzu piłeczkę czy też wznoszącą sie najwyżej to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu, a także nauka zdrowej rywalizacji. Każdy będzie starał się pobić wynik poprzednika, coraz bardziej doskonaląc swoje umiejętności.

Dmuchajka

 

Mimo niewątpliwych rozrywkowych walorów głównym celem dmuchajki nie jest tylko uciecha najmłodszych, ale przede wszystkim usprawnianie ich aparatu oddechowego, artykulacyjnego i fonacyjnego. Z tą drewnianą pomocą dzieci trenują kontrolowanie oddechu, wydłużanie fazy wydechowej oraz ekonomiczne gospodarowanie wydychanym powietrzem.

Zabawa z dmuchajką wymaga ponadto koncentracji, cierpliwość i skupienia na wykonywanej czynności, a więc rozwija umiejętności, które z pewnością przydadzą się maluchowi w późniejszych latach życia.

 

 

Dmuchajka wykonana jest bardzo solidnie z wysokiej jakości drewna bukowego, a dzięki wymiennym słomkom w pełni higieniczna, swobodnie może więc korzystać z niej kilka osób. Często stosowana jest w gabinetach logopedycznych, ale doskonale sprawdzi się także w domu, również jako atrakcyjna zabawka. Ponadto trening z dmuchajką przyda się szczególnie nie tylko dzieciom mającym problemy z wymową, ale także maluchom uczącym się śpiewu czy też gry na instrumentach dętych.

 

 

Zalety dydaktyczne dmuchajki:

  • usprawnia aparat oddechowy,
  • korzystnie wpływa na poprawność wymowy i artykulacji,
  • ułatwia kontrolowanie oddechu, 
  • wydłuża fazę wydechową
  • uczy koncentracji i opanowania,
  • łączy ćwiczenia z wyśmienitą zabawą.

Gdzie kupić

Pilch od: 30,00