Reklama

 

pilch logo

 

Jako świadomi rodzice szukamy na naszym rynku zabawek, które posłużą naszym dzieciom do zabawy, ale będą to także zabawki edukacyjne. Najlepiej uczymy się poprzez zabawę, dlatego różnego rodzaju gry, klocki, zestawy tematyczne itp. doskonale nadają się do tego, by kształtować w naszych pociechach dodatkowe umiejętność i zdolności. Może to być kształtowanie wyobraźni i orientacji przestrzennej, analizy i syntezy wzrokowej, logicznego myślenia, pamięci, odwzorowywania kształtów, które mają tak wielkie znaczenie podczas nauki szkolnej. Różne grupy zabawek kształtują w dzieciach inne zdolności.

Producent zabawek drewnianych ZPH Pilch z Ustronia to nasza rodzima firma, która od lat wprowadza na rynek bardzo wartościowe zabawki dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju klocki, gry logiczne i pamięciowe, które kształtują tak ważne podczas nauki szkolnej umiejętności maluchów. Dodatkowo są to zabawki pomysłowe i ciekawe, które zainteresują dziecko i wciągną do mądrej zabawy.

Propozycje ciekawych zabaw i gier:

Budowa cieni nowe kształty
(255,00 PLN) to pomysłowa zabawa, w której prym wiodą klocki drewniane. Ta wersja gry zawiera wiele kształtów klocków, znajdziemy tu dodatkowo cylindry czy walce, które pozwalają na więcej możliwości konstrukcyjnych. Możemy dzięki nim zbudować np. pociągi, samochody, domy, zamki itp. Zabawa w Budowanie cieni polega na tym, że dziecko musi ułożyć klocki na podstawie kształtów takich, jakie są na kartach ze wzorami, tak, aby cień rzucany przez każdy z klocków był zgodny z umieszczonym na karcie wzorów cieniem. Zabawa, oprócz tradycyjnej gry w odwzorowywanie kształtów, wprowadza ciekawy element cienia, który utrudnia i sprawia, że rozrywka staje się jescze ciekawsza. Malec uczy się odczytywania wzorów obrazkowych, analizy i syntezy, a także planowania i organizacji pracy. Dodatkowo dziecko kształtuje wyobraźnię i orientację przestrzenną, jak również uczy się określania położenia przedmiotów w przestrzeni. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia.

pilch


Kup tu…

Kostki naciskowo pamięciowe
(214,00 zł) to gra pamięciowa, nagrodzona na XIII Targach Edukacyjnych w Kielcach, certyfikatem na rok szkolny 2007/2008 - produkt Klasy Marzeń 2008 . Dziecko ma do swojej dyspozycji zestaw 6 par drewnianych sześcianów z przyciskami o różnym stopniu sprężystości. Na ich odwrocie znajduje się 6 par różnych wzorów, które służą do sprawdzenia poprawności wybranej pary pod wpływem nacisku. Zabawa polega na zbadaniu właściwości sprężyny, umieszczonej w każdym z sześcianów i odnalezieniu dwóch takich samych klocków. Gra jest ciekawym połączeniem zabawy typu memory z uaktywnieniem zmysłu dotyku, co dodatkowo uatrakcyjnia rozrywkę. Gra doskonale rozwija pamięć, uczy koncentracji uwagi, obserwacji, rozwija zmysł dotyku. Umożliwia też ćwiczenie regulacji napięcia mięśniowego, co jest bardzo ważne np. podczas pisania, ponieważ pozwala z odpowiednią siłą trzymać narzędzie pisarskie, wpływa na męczliwość ręki i jej sprawność. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia.

pilch

 


Kup tu…

Kwadraty Dziadka K. (79,00 PLN) to jedyna w swoim rodzaju gra logiczna, w którą mogą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli. Gra składa się z 45 kwadratowych, dwukolorowych  elementów. Każdy z kolorów ma przypisaną wartość. Z kolorowych kwadratów można układać ciekawe kompozycje mozaikowe, ale przede wszystkim służą one do interesujących gier o różnym stopniu trudności. Zabawa uczy koncentracji uwagi, stosowania się do reguł i zasad, rozwija pamięć. Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Liczba graczy: 1-6.

 

pilch

 

Kup tu….

Zupełna nowość

Producent zabawek drewnianych ZPH Pilch wprowadza na rynek zupełnie nowe, innowacyjne i niepowtarzalne klocki Jomli Cubes. Są to czarno białe klocki w dwóch rozmiarach - 2 na 2 cm oraz 2,5 na 1,25 cm. Ścianki są w jednym kolorze albo w dwóch, oddzielonych przekątną linią. Te niezwykłe klocki pozwolą na budowanie prawdziwych obrazów, napisów i tworzenie niepowtarzalnych przestrzennych modeli. Ten produkt to zupełna nowość, która śmiało może konkurować ze światowymi producentami klocków. Pomysł na stworzenie Jamli Cubes podsunął Słowak, który 2 lata temu przyszedł do fabryki Pilcha z prototypem klocków. Rok trwało dostosowywanie procesu technologicznego, by móc stworzyć te genialne klocki. Jamili Cubes to rozrywka dla każdego, kto nie lubi ograniczeń, a jego wyobraźnia podpowiada mu wiele oryginalnych konstrukcji.

 

pilch
Fot. branzadziecieca.pl