Reklama

Made by Joel to strona będąca miejscem na dzielenie się własnymi projektami artystycznymi, rzemieślniczymi i edukacyjnymi skierowanymi do dzieci i ich opiekunów. W ten sposób jej założyciel Joel Henriques, artysta i projektant, zachęca wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy środków finansowych, do podjęcia się kreatywnych wyzwań, które pobudzą wyobraźnię najmłodszych, pomogą rozwijać zdolności namulane, a także będą stanowić doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu.

Jedną z pomysłowych koncepcji dostępnych na stronie Made by Joel jest papierowe miasto. Obecnie, w związku ze zbliżającymi się świętami wzbogacone o dodatkową scenkę, a mianowicie Szopkę. Jej centralne miejsce zajmuje Święta Rodzina, ale nie zabrakło także Trzech Króli i zawsze cieszących dzieci przeróżnych zwierzątek.

Maluchy będą miały nie tylko mnóstwo radości z wycinania i ustawania jej poszczególnych elementów, ale mogą także spróbować je pomalować, nadając całości żywych barw. Taka ręcznie wykonana szopka będzie wspaniałą dekoracją pokoju oraz ćwiczeniem kreatywności, a także umiejętności operowania nożyczkami. Młodszym dzieciom w wycięciu postaci i zwierzątek pomogą rodzice. Wzorując się na szopce Joela pociechy mogą także spróbować stworzyć własne wersje tej świątecznej scenki.

Szablon papierowego projektu dostępny jest na stronie Made by Joel   i może być wydrukowany zarówno na papierze fotograficznym, jak i zwykłym. W pierwszym przypadku szopka będzie sztywniejsza, w drugim zaś na pewno wygodniejsza do pomalowania kredkami. Artysta zadbał także miniaturową wersję idealną do zabrania ze sobą podczas świątecznych wyjazdów oraz rozszerzoną  z pastuszkami, aniołem i większą liczbą zwierzątek.