Reklama

Czas zimowego szaleństwa zbliża się wielkimi krokami... Dla starszych dzieci wybierajmy sanki umożliwiające szybką jazdę, a jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo. Wybierając sprzęt pamiętajmy też o względach praktycznych oraz komforcie naszych pociech. 

 

 

Sanki uniwersalne

Uniwersalne sanki dla dzieci nadają się zarówno do jazdy po płaskim terenie, jak również do zjeżdżania po pochyłościach. W przypadku starszych dzieci warto poszukać pojazdów, których oparcie możemy odkręcić – pozwala to przemienić je z wygodnego środku transportu w sanki do jazdy z górki w różnych pozycjach. Brak oparcia sprawia też, że może z nich korzystać kilka osób naraz. Wśród sanek uniwersalnych prym wiodą klasyczne, drewniane modele, a także pojazdy stworzone z połączenia metalu i drewna, czy też metalu i plastiku. Starszaki nie podróżują już w specjalnych fotelikach, warto więc zadbać, aby siedzenie wyściełane było zapewniającym komfort i ciepło materiałem. Dzieci są również cięższe, wybierajmy zatem sanki z mocną taśmą do ciągnięcia lub regulowaną prowadnicą

Sanki Crazy Bob, KHW

Sanki do zjeżdżania

O ile najmłodszym dzieciom wystarcza jazda na sankach ciągniętych przez rodziców, o tyle dla starszaków najlepsza zabawa zaczyna się przy zjeżdżaniu z górki. Pozwólmy im zaszaleć, nie zapominajmy jednak o założeniu kasku oraz wyborze bezpiecznego sprzętu. Podczas jazdy po pochyłym terenie najlepiej sprawdzą się lekkie sanki z plastiku oraz modele z płozami w kształcie rurek lub „baranich rogów”. Mnóstwo radości dadzą naszym pociechom szybkie ślizgacze oraz deski i talerze zjazdowe, nie zapominajmy jednak, że ta zabawa zarezerwowana jest dla starszych i samodzielnych już dzieci. Godne polecenia są zabawki zjazdowe z grubym dnem oraz wyposażone w komfortowe uchwyty. W przypadku sanek oraz ślizgaczy dodatkową zaletą będą amortyzatory oraz hamulce.

Deski zjazdowe, Hamax

Nartosanki i sanki sportowe

Na rynku znajdziemy sporo sanek „do zadań specjalnych”, wyróżniających się swoją budową oraz nieco odmienną konstrukcją. Do takich należą między innymi sanki sportowe, które mają zapewnić lepsze właściwości jezdne i sprawdzać się w każdych warunkach śniegowych. Będą to przede wszystkim modele plastikowe, jednak o mocniejszej i bardziej wytrzymałej konstrukcji, a także pojazdy drewniane i metalowe. Jeśli nasze dziecko jest amatorem naprawdę dużych prędkości, warto poszukać sanek sportowych posiadających siedzenie z antypoślizgowym materiałem, amortyzatory i hamulce.

Coraz większym powodzeniem cieszą się także nartosanki, z płozami w kształcie nart. Są to pojazdy niezwykle zwrotne, świetnie radzące sobie w różnych warunkach śnieżnych. Do tego ich design przypadnie do gustu każdemu małemu miłośnikowi motoryzacji. 

Nartosanki, Stiga

 

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR oraz portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.