Reklama

Czy może być coś przyjemniejszego od zjeżdżania na sankach i zabawy na śniegu? Dzieciaki (i dorośli!) uwielbiają zimowe szaleństwa - wybierzmy sprzęt, który zapewni nam bezpieczeństwo i komfort. Co znajdziemy w sklepach?

 

Sanki uniwersalne

Podróżowanie na sankach ciągniętych przez mamę czy tatę to prawdziwa przyjemność i świetny pomysł na zimowy spacer. Taka forma rozrywki jest idealna dla najmłodszych dzieci, które nie mogą jeszcze samodzielnie zjeżdżać z górki. Do jazdy po płaskim terenie najlepiej nadają się modele o płaskich, niezbyt szerokich płozach, z wygodnym oparciem oraz podparciem dla nóg. Muszą także posiadać mocny sznurek do ciągnięcia bądź specjalną prowadnicę, pozwalającą na wygodne pchanie pojazdu przez rodziców. Takie uniwersalne sanki dla dziecka nadawać się będą również do zjeżdżania z niezbyt stromych wzniesień. 

Sanki Mikrus ze śpiworkiem i prowadnicą


Sanki do zjeżdżania

Chociaż z górki możemy zjeżdżać także na uniwersalnych sankach, to część pojazdów stworzono specjalnie z myślą o jeździe po pochyłej powierzchni. Są one bardziej ergonomiczne i wytrzymałe, a także lekkie, by z łatwością można je było wnieść lub wciągnąć na górkę. Doskonale sprawdzają się płozy w kształcie rurek czy „baranich rogów”. Pamiętajmy o bezpieczeństwie! Najmłodsze dzieci powinny zjeżdżać razem z rodzicami, a później na stabilnych sankach z oparciem oraz uchwytami. Maluchy pierwsze zjazdy oddawać mogą także w ślizgaczach o grubym dnie, z mocniej zabudowanym kadłubem. Na przedszkolaki czekają za to mniej zabudowane ślizgacze, deski i talerze zjazdowe. Wybierajmy tylko modele o grubym dnie, z wygodnym i łatwym do trzymania uchwytem. Dopasujmy też rodzaj sanek do wieku i umiejętności dziecka. 

 

Sanki Sno Taxi, Hamax


Rowerki biegowe z nartą i nartosanki

Rowerek biegowy, chociaż nie jest nowym odkryciem, powrócił do łask stosunkowo niedawno. Dziś wciąż jest na topie, a rodzice i dzieci doceniają jego wspaniałe możliwości. Nie tylko daje maluchom dużo radości, lecz także rozwija zmysł równowagi, koordynację i siłę mięśni. Na rynku znajdziemy już rowerki biegowe, w których koło możemy wymienić na nartę – pozwoli nam to cieszyć się nimi także zimą.

Nartosanki zyskują ostatnio coraz większą popularność. Nic dziwnego, są pojazdami bardzo uniwersalnymi, nadającymi się do jazdy zarówno po płaskim, jak też pochyłym terenie. Do tego świetnie radzą sobie w różnych warunkach śniegowych, dzięki płozom w kształcie nart. Ich kolejne zalety to duża stabilność oraz dobry ślizg i zwrotność. Tego typu pojazdy (w zależności od konkretnego modelu) przeznaczone są najczęściej do używania przez dzieci powyżej 5 roku życia. Przy zakupie zwróćmy uwagę na jakość sprzętu, zabezpieczenia, hamulce oraz odporność płóz na niskie temperatury. 

Nartosanki Sno Blade, Hamax

 

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR i portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.