Reklama

Poranek 6 grudnia dostarcza kilkulatkom ogromnych emocji, gdy odkrywają, co Mikołaj wsadził pod ich poduszkę. Niestety, często okazuje się, że wyczekiwana od tygodni zabawka nudzi się już po chwili. Dlatego, jeśli chcemy sprawić dziecku naprawdę zajmujący i kreatywny prezent, warto pomyśleć o zestawie do rysowania lub malowania.

stabilo 1
Kolorowy rozwój

Rysowanie i malowanie to nie tylko rozrywka, w którą można zaangażować całą rodzinę, ale także ważny element rozwoju maluchów. Tworząc własne obrazki, dzieci poznają kolory, kształty, rozwijają umiejętność obserwacji, pamięć wzrokową, ćwiczą również dłoń. Rysowanie i malowanie rozwija wyobraźnię i proces postrzegania. Jest to też dobry trening koncentracji oraz pamięci najmłodszych. Rysując tatę lub mamę, dziecko musi sobie najpierw przypomnieć, jak dana postać wygląda. Obrazek na początku powstaje w wyobraźni malucha, dlatego rzadko coś wygląda tak, jak powinno. Obrazki dzieci są również odzwierciedleniem ich uczuć, co jest szczególnie ważne w przypadku kilkulatków, które nie potrafią jeszcze powiedzieć, co czują. Dodatkowo wspólne rysowanie, przygotowywanie świątecznych kartek i malowanie ozdób buduje wyjątkową więź między dzieckiem i rodzicami.

stabilo 2
Rysunkowe przygotowania do świąt

Zanim kupimy zestaw do rysowania, sprawdźmy jego funkcjonalność i wykonanie. Kredki ołówkowe są często za cienkie i zbyt delikatne dla kilkulatka.  Dobrym wyborem będą zatem kredki o dużej średnicy, ułatwiającej wygodny chwyt, takie jaki STABILO woody 3 w 1. Posiadają one grafit w rozmiarze XXL, odpowiadający aż 8 standardowym wkładom grafitowym, dzięki czemu wystarczają na znacznie dłużej. Kredki STABILO woody 3 w 1 dają szansę na jeszcze więcej kreatywności również ze względu na wyjątkowo miękki, bogaty w pigment rdzeń. Łączy on właściwości trzech różnych kredek: ołówkowej, woskowej i akwarelowej, dzięki czemu można nimi rysować po wielu powierzchniach np. papierze, kartonie, czarnym brystolu czy szkle.  Zestaw do rysowania STABILO woody 3 w 1 z powodzeniem może zostać wykorzystany do wykonania wielu dekoracji świątecznych, takich jak własnoręcznie ozdobione bombki, samodzielnie przygotowana szopka, kalendarz adwentowy czy papier prezentowy.

Stabilo
Artystyczny nieład opanowany

Wielu rodziców stroni od artystycznych zabaw z dziećmi, gdy obawia się, że po malowaniu dziecięcy pokój nierzadko zmieni się w pole bitwy. Trudne do usunięcia plamy, kubeczki z wodą, pędzelki, długi czas wysychania obrazków – to rzeczywiście częste rezultaty malowania tradycyjnymi farbami. Dlatego warto sięgnąć po nowatorskie rozwiązania, takie jak Farby PlayColor w sztyfcie. Dzięki wygodnej formie sztyftu w plastikowej oprawce, nie powodują uciążliwych do usunięcia plam, pozwalając na nieograniczoną zabawę. W zależności od siły nacisku pozostawiają efekt kredek woskowych lub farb plakatowych, nie tracąc przy tym na intensywności koloru. Obrazek wykonany farbami PlayColor nie kruszy się pod wpływem czasu, dzięki czemu nie trzeba martwić się o przechowywane prace pociech. Ponadto, specjalna formuła farb w sztyfcie pozwala na wykorzystywanie ich na różnych powierzchniach, takich jak płótno, drewno, karton czy papier.

Mądre rozpieszczanie

W każdym kilkulatku tkwi niezwykle twórczy artysta, a rysowanie i malowanie to znacznie więcej niż tylko zabawa. Dlatego wybierając mikołajkowy prezent dla dziecka, warto pamiętać o zestawach, które zachęcają kilkulatka do kreatywnego spędzania czasu. Taki podarunek może nie tylko pozytywnie wpłynąć na rozwój małego artysty, ale także stworzyć w całym domu magiczną atmosferę świątecznych przygotowań.

Producent: Stabilo

Gdzie kupić

MamaPlus od: 59,00