Reklama

Dusty to malutki samolocik, postać z filmu Samoloty. Marzy o wystartowaniu w największym w historii wyścigu powietrznym dookoła świata. Niestety jedna przeszkoda to malutkie rozmiary Dusty’ego, druga to lęk wysokości który cierpi samolocik. Dzięki wielkiemu wsparciu ze strony przyjaciół Dusty przezwyciężył wszystkie trudności i spełnił swoje marzenia.

Dla każdego miłośnika sympatycznego Dusty’ego powstała wyjątkowa seria puzzli firmy Trefl. Każda przedstawia wyjątkową scenę z bajki o wesołym samolociku. Do wyboru są puzzle o zróżnicowanym stopniu trudności. Do wyboru mamy następujące puzzle dla dzieci:

 • Dusty (10,00 PLN), puzzle 30 elementów. Po ułożeniu powstanie bajecznie kolorowy obrazek o wymiarach 27 x 20 cm. Puzzle są wykonane z kalandrowanego papieru odbijającego światło, który jest pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi. Jest to produkt bezpieczny dla dziecka. Puzzle są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia.
 • Dusty i Chupacabra (12,00 PLN) to puzzle 60 elementów z bohaterami filmu Samoloty. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 33 x 22 cm. Puzzle przedstawiają dwóch najważniejszych bohaterów filmu. Są wspaniałą gratką dla kolekcjonerów filmowych gadżetów. Puzzle są przeznaczone dla dzieci powyżej 4 roku życia.

 

trefl

 

 • Lot nad krajem Chupacabry (14,00 PLN) to kolejne pięknie wykonane puzzle, składające się ze 160 elementów. Przedstawiają eskadrę samolotów, na czele których jest Dusty. W tle piękne ruiny zapomnianego miasta. Puzzle są przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia.
 • Podniebne podboje Puzzle 3 w 1 (18,00 PLN), to trzy układanki różnej wielkości z bohaterami filmu Samoloty. Zestaw doskonale nadaje się dla dzieci w różnym wieku, dlatego warto kupić go rodzeństwu. Dzieci będą mogły bawić się jednocześnie, mogą układać obrazki na czas, porównywać ułożone puzzle. Zestaw zawiera puzzle 50 elementów, 36 elementów i 20 elementów. Puzzle są przeznaczone dla dzieci powyżej 4 roku  życia.
 • Podniebni bohaterowie (14,00 PLN) to puzzle 100 elementów. Jest to propozycja dla dzieci powyżej 5 roku życia. Puzzle przedstawiają lecące samoloty, z których na prowadzenie wysuwa się Dusty.
trefl

 

 • Podniebni przyjaciele Puzzle Maxi (22,00 PLN) to puzzle stworzone z myślą o małych dzieciach. Maluchy mają za zadanie ułożyć 24 elementy układanki, która składa się z bardzo dużych elementów.
 • Samoloty Color Puzzle (23,00 PLN) to zestaw dwóch układanek, które po ułożeniu ukażą maluchom 4 wyjątkowe obrazki z bohaterami filmu Samoloty. Puzzle kryją w sobie niespodziankę, kiedy ułożymy elementy stroną z konturowymi postaciami na białym tle do góry, możemy pokolorować tak powstałe obrazki w dowolny sposób. Do zestawu dołożone są specjalne flamastry.


Puzzle:

 • rozwijają zdolność dokonywania analizy i syntezy
 • kształtują koncentrację uwagi
 • rozwijają spostrzegawczość
 • kształtują logiczne myślenie

 

trefl

Ciekawą propozycją jest również gra Sky Race (70,00 PLN). Gra zaprasza do wzięcia udziału w szalonym wyścigu dookoła świata. Zadaniem uczestników jest przemierzenie krętej, podniebnej trasy, pokonanie góry i jak najszybsze dotarcie do mety. Jednak przed dotarciem do mety, na uczestników czyha wiele przeszkód. Piloci mogą napotkać na mgły, burze i niebezpieczne ciemne chmury. Po drodze może także zdarzyć się awaria. Jednak w każdej trudnej sytuacji może pomóc uczynny Dusty.

 

Kup tu...                                                             

Do niedawna ulubioną bajką mojego syna były Auta, zakupiliśmy wszystkie zabawki, które cos łączyło z bohaterami tej animacji. Kiedy do kin weszła bajka Samoloty Maciuś zaczął swoje umiłowanie przenosić na bohaterów tej bajki.  Ponieważ jest już uczniem 3 klasy zaczął interesować się składanie mnie tylko klocków. Ostatnio furrorę robią u nas puzzle. Puzzle, które otrzymaliśmy do przetestowania składają się ze 160 elementów, na obrazku znajduje się eskadrę samolotów, na czele których jest Dusty a w tle ruiny zapomnianego miasta. Mały szybko uwinął się z ułożeniem puzzli i już czeka na następny obrazek.