Reklama

Aplikacje dla dzieci Lokomotywa - Julian Tuwim polskiego studia Big Rabbit to zupełnie nowa odsłona tego znanego wszystkim, ponadczasowego wiersza. Mali użytkownicy iPhonów i iPadów   będą mogli cieszyć się jej atrakcyjną,   interaktywną formą, która jeszcze skuteczniej wprowadzi ich w barwny świat opowieści. Przewodnikiem dzieci w tej bajecznej podróży będzie Piotr Fronczewski, którego mistrzowska interpretacja powinna przypaść do gustu nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.

Aplikacja wyróżnia się wspaniałą grafiką i pełna jest różnych   dodatkowych zadań,   które urozmaicają słuchanie wiersza i wzbogacają jego treść. Wyzwania dostosowane są do możliwości i gustów najmłodszych, jak choćby posprzątanie peronu po niesfornej małpce czy napojenie spragnionych zwierzątek. Ćwiczenia te posiadają walory edukacyjne,   ale przede wszystkim zamieniają całą historię w pasjonującą przygodę. Atmosferę wiersza doskonale oddają pobudzające wyobraźnię ilustracje oraz specjalnie skomponowana muzyka. Z taką aranżacją nastrój fascynującej podróży udzieli się każdemu. W aplikacji znajduje się także   dedykowana dzieciom piosenka, której rytmika i słowa przypadną do gustu wszystkim maluchom.

Aplikacja dla dzieci Lokomotywa - Julian Tuwim

Jak widać z aplikacją Lokomotywa - Julian Tuwim nie można się nudzić. Barwne animacje, interaktywne ćwiczenia oraz oczywiście kultowa treść wiersza to mnóstwo wspaniałej rozrywki. Jednak poza dobra zabawą aplikacja ta wspiera także rozwój dziecka, pozytywnie wpływając na jego spostrzegawczość, koncentrację i oczywiście zdolności manualne.   W końcu bez odpowiedniej koordynacji nie uda się choćby poukładać w wagonie rozrzuconych pakunków.

Bezpieczeństwo podczas zabawy gwarantują zabezpieczenia rodzicielskie, blokujące bezpośredni lub przypadkowy kontakt z Internetem.

Dla rodziców lubiących czytać swoim pociechom dostępny jest także wiersz w formie tradycyjnej książki z obrazkami, który doskonale sprawdzi się jako opowieść na dobranoc. Można go także wykorzystać do zachęcenia dziecka do samodzielnej nauki czytania, czyli w sposób w jaki od lat służy wychowaniu kolejnych pokoleń.

Cechy aplikacji Lokomotywa - Julian Tuwim:

  • aplikacja dla dzieci na iPhone, iPad, iPod touch,
  •   nowoczesna interpretacja klasycznego wiersza, która zamienia opowieść w fascynującą przygodę,  
  • Piotr Fronczewski jako lektor z mistrzowską interpretacją,
  •   przepiękne animacje i obrazy oraz oddająca nastrój podróży muzyka,  
  • dodatkowe rozwijające ćwiczenia dla dzieci,
  • możliwość czytania wiersza przez dzieci lub ich rodziców dzięki załączonej formie tradycyjnej książeczki,
  • dedykowana piosenka, którą można wykorzystać do muzycznych zabaw,
  • zabezpieczenia rodzicielskie.

Producent: Big Rabbit

App Store