Reklama

Gra planszowa składa się z planszy, 5 pasków i 25 białych korków, gracze odsłaniają po 3 korki, ale mogą zakrywać pola z innym kolorem niż dopiero odsłonięty, tak by utrudnić zadanie następnemu graczowi. w tym miejscu trzeba pomyśleć logicznie i zaryzykować. Przegrywa ten gracz, który odsłoni 5 pół w tym samym kolorze.

 

Graliśmy w grę COLORIO we czwórkę: Damianek 6 lat, Michał 14 lat i rodzice: Wiola 39 i Ja 43 lata. Przyznam, że dawno już nie graliśmy w gry planszowe, no może rzadko gramy, chłopcy preferują gry komputerowe.

 

 

Dzięki Colorio mogliśmy bawić się razem całą czwórka. Gra bardzo nam się podobała, co zresztą widać na zdjęciach. Fakt, gra na początku sprawia pewne problemy, trzeba myśleć strategicznie, przynajmniej dwa ruchy do przodu. Najmłodszy 6 letni Damianek, ma z tym jeszcze problemy. Gra dedykowana jest dla graczy od 6 do 106 lat, ale 6 latek bez pomocy rodziców nie poradzi sobie samodzielnie, poza tym musi się naprawdę skupić, by grać strategicznie. Wiadomo ktoś musi wygrać, ktoś przegrać, jest rywalizacja, nie ma współpracy. Myślę, że gra powinna być dostępna dla graczy od lat 8, no może 7. Dla sześciolatka może być nieco zbyt trudna, a jeżeli nie zrozumie zasad ani pomysłu gry może się zniechęcić i odpaść. Nasz 6 latek mimo pewnych trudności , był grą bardzo zainteresowany, spodobała mu się i grał w nią chętnie, sam pytał kiedy zagramy, ale nie zawsze potrafił się skupić na grze i nie zniechęcać niepowodzeniami. Mam też obawy co do tego, czy do końca zrozumiał strategię gry.

 

 

 Podsumowując gra ciekawa, kolorowa, nie nudzi się, dobra dla rodziny lub dla grupki dzieci, gra się przyjemnie. Jest estetycznie wykonana, bezpieczna, bez ostrych krawędzi, wszystkie elementy są bezpieczne, dobrze wykonane. jedyny mankament to tylko grupa wiekowa dla ciut starszych dzieci. Ale to gra rodzinna i nie wiem czy nastolatki, zrezygnują dla niej z gier komputerowych. Ale może być na pewno ich alternatywą lub ciekawym uzupełnieniem.

 Robert

Producent: Egmont

Merlin.pl