Reklama

Próchnica u dzieci występuje znacznie częściej niż u dorosłych, dlatego też mycie zębów u najmłodszych jest tak ważne. Ponadto codzienne, poranne i wieczorne, szczotkowanie zębów mlecznych wyrabia prawidłowy nawyk dbałości o higienę. Bywa jednak, że maluch jest wyjątkowo niechętny tym zabiegom pielęgnacyjnym. W takim przypadku zachętą mogą być barwne szczoteczki o różnych kształtach lub modele elektryczne w formie zwierząt czy superbohaterów. Poniżej prezentujemy przegląd produktów skierowanych do maluchów w wieku od 3 do 6 lat, które nie tylko pomogą zadbać o zęby dzieci, ale również zachęcą pociechy do samodzielnych działań w tym kierunku.

Aquafresh

Aquafresh

 • Szczoteczka Aquafresh Kids przeznaczona jest dla dzieci właśnie w wieku od 3 do 6 lat. Jej miękkie włókna oraz elastyczna główka chronią delikatne dziąsła malucha. Typowo dziecięca forma oraz ochronna końcówka z wizerunkiem zwierzątka dodadzą rytuałowi mycia zębów trochę zabawnych elementów. Ponadto praktyczne kolorowe przyssawki, zapobiegają przewracaniu sie szczoteczki w łazience.
 • Pasta Aquafresh Kids została specjalnie stworzona z myślą o dzieciach do 6 roku życia. Odpowiednia dawka fluoru skutecznie chroni mleczne zęby przed próchnicą, a łagodny miętowy smak powinien spodobać się dzieciom.

Producent: Aquafresh

Oral B

Szczoteczki Oral-B

 • Szczoteczka Oral-B Stages 2 zaprojektowana jest z myślą o kolejnym etapie dbania o zęby i skierowana do dzieci od 2 do 4 roku życia. Jej wielkość i kształt zostały dostosowane do niewielkich dłoni i małych ust dzieci. Ułatwia naukę szczotkowania, pomaga czyścic trudno dostęne tylne zęby, a zdobiące ją postacie z bajek zamieniają cały proces w zabawę.
 • Szczoteczka Oral-B Stages 3 została zaprojektowana dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Na tym etapie maluchy wciąż doskonalą techniki szczotkowania, a obecne na szczoteczkach bajkowe motywy mają zachęcić je do częstego sięgania po to narzędzie. Unikalna, miękka główka pomaga chronić delikatne dziąsła przed podrażnieniami. Włókna zaprojektowano i ułożono tak, by obejmowały i oczyszczały zęby. Natomiast zwężająca się główka z włóknami Power Tip pomaga dzieciom docierać do trudnodostępnych tylnych zębów. Duży, miękki uchwyt zaprojektowano dla wygody rąk, które wciąż uczą się szczotkowania.
 • Elektryczna wersja szczoteczki BRAUN Oral-B Stages 3  dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Ten dziecięcy model szczoteczki na baterie szczotkuje wiele powierzchni jednocześnie, zapewniając staranne czyszczenie, sięga również do przestrzeni międzyzębowych. Przy czym czyści zęby równie delikatnie jak miękka szczoteczka manualna. Po minucie szczotkowania przy dźwiękach wesołej muzyki, że czas szorować górne zęby. Taka interaktywna forma czasomierza, zachęci maluchy do dłuższego i częstszego mycia zębów.W szczoteczce jest aż 16 melodii. 
 • Pasta Oral-B Stages jest łagodnym żelem bez dodatku cukru o owocowym smaku. Zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą. Do szczotkowania zębów zachęcą dzieci zdobiące opakowanie kolorowe postacie ze znanych kreskówek oraz specjalny otwór tuby, który pozwala wyciskać śmieszne kształty pasty.

Producent: Oral-B

Colgate

Colgate
 • Pasta Colgate Smiles 2-6 została stworzona dla dzieci z zębami mlecznymi. Ma delikatny miętowy smak lubiany przez maluchy. Pomaga chronić zęby przed próchnicą, dzięki zawartości rekomendowanej dawki fluoru dla dzieci w tym wieku.
 • Szczoteczka Colgate Smiles 2-6 została specjalnie zaprojektowana dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Miękkie włókna różnej długości skutecznie czyszczą pierwsze ząbki dziecka, również przestrzenie międzyzębowe. Kształt główki pozwala na łatwe dotarcie do tylnych zębów, a centralnie ułożone niebieskie włókna wskazują właściwą ilość pasty. Ergonomiczna rączka, ozdobiona kolorowymi zwierzątkami, pozwala na pewny chwyt i zachęca do regularnego szczotkowania.

Producent: Colgate

R.O.C.S.

ROCS KIDS

Pasta R.O.C.S. KIDS dla dzieci w wieku 4-7 lat. Posiada rzadko spotykane źródło jonów fluoru, które wykazują szybszy i dłuższy pozytywny wpływ na mleczne zęby u dzieci. W rezultacie ryzyko próchnicy się zmniejsza, przyspiesza się nasycenie szkliwa minerałami, a ich jakość i koncentracja sprawiają, że pasta jest smaczna, co motywuje do regularnego mycia zębów. Dzięki szybkiemu działaniu rozwiązuje ona problem zbyt krótkiego szczotkowania zębów przez dzieci. Może być stosowana również w sytuacjach gdy kontakt z fluorem w pastach nie jest zalecany. Dostępna w różnych smakach.

Producent: R.O.C.S.

shop-dent.pl

Spinbrush

Szczoteczki Spinbrush

Szczoteczka na baterie Spinbrush Kids dla dzieci, dostępna jest w różnych wariantach z rączką o kształcie: księżniczki, delfina czy piłki nożnej. Barwny, dziecięcy design zachęci maluchy do mycia zębów. Główka szczoteczki posiada jedną ruchomą płaszczyznę, poruszającą się ruchem kołowym. Włosie dobrane odpowiednio dla delikatnych dziąseł dzieci. Końcówka szczoteczki nie jest wymienna.

Dystrybutor: Sarantis.pl

 

Spinbrush my way

 

Szczoteczka Spinbrush My Way dostępna jest w wersji biało-różowej i biało-niebieskiej. W zestawie znajdziecie 141 naklejek , dzięki którym dzieci zaprojektują niepowtarzalną szczoteczkę do zębów . Naklejki będą też świetną nagrodą za codzienne mycie zębów . Dzięki automatycznej obrotowej główce, dzieci samodzielnie dokładniej i chętniej umyją zęby.

Dystrybutor: Sarantis.pl

Dr Fresh

W ofercie Dr. Fresh znajdują się szczoteczki do zębów skierowane typowo do dzieci, ozdobione wizerunkami kultowych postaci z kreskówek. Serie produktów móżna dobrać do gustów chłopców i dziewczynek. W każdej z nich szczegónie wyróżniaja się szczoteczki z timerem, odmierzające jednominutowy okres czasu - po umyciu górnych ząbków włączamy timer drugi raz i myjemy dolne. Ponadto dostępne są tradycyjne szczoteczki manualne z nakładką podróżną oraz modele elektryczne.
Dr Fresh SpongeBob    
Dr. Fresh Hello Kitty    
 • HELLO KITTY Firefly Szczoteczka z timerem dla dzieci od 3 lat.
  Po naciśnięciu przycisku całą rączkę szczoteczki podświetla miczoczące czerwone  światło.  shop-dent.pl

 • HELLO KITTY Travelkit Szczoteczka dla dzieci z nakładką  shop-dent.pl
 • HELLO KITTY Wibrująca szczoteczka na baterie  shop-dent.pl
 • Hello Kitty szczoteczka wibrująca w tubie. Szczoteczka czyści zęby lepiej niż szczoteczki manualne oraz dociera włóknami tam, gdzie one nie docierają. Hello Kitty walczy z ubytkami zębów dzieci oraz pomaga wykształcić właściwe nawyki jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Ponadto szczoteczki, dzięki wysokiej częstotliwości ruchów miękkich włókien, masują dziąsła oraz usuwają płytkę nazębną.  shop-dent.pl
Dr. Fresh Tomek
 • Tomek i Przyjaciele szczoteczka dla najmłodszych z wygodną rączką   shop-dent.pl
 • Tomek i przyjaciele szczoteczka z nakładką  shop-dent.pl
 • Tomek i Przyjaciele szczoteczka dla najmłodszych świecąca z timerem   shop-dent.pl
Dr. Fresh Batman
 • BATMAN Firefly Świecąca szczoteczka do zębów z migoczącym czasomierzem dla dzieci shop-dent.pl
 • BATMAN szczoteczka wibracyjna z figurką w tubie dla dzieci  shop-dent.pl

Producent: Dr. Fresh

Jordan 

Jordan stworzył trójetapowy program Step-by-Step, w którym szczoteczka rozwija się wraz z dzieckiem, w optymalny sposób dopasowując do wymagań wieku. System został zaprojektowany tak, aby od momentu pojawienia się pierwszego ząbka zapewniać skuteczną ochronę oraz uczyć prawidłowego szczotkowania zębów. Kolorowe formy wprowadzają do tego procesu elementy zabawy, zachęcając maluchy do regularnego sięgania po szczoteczkę, co z kolei zaowocuje zdrowymi zębami na całe życie.

Szczoteczka Jordan z klepsydrą

Szczoteczka Step by Step 3-5 została zaprojektowana specjalnie do czyszczenia zębów mlecznych, a jej okrągła główka i miękkie włosie ułatwiają czyszczenie zarówno powierzchni zębów, jak i obszarów wokół nich. Kolorowe włókna wskazują zalecaną ilość pasty. Jest dostępna w kiku wersjach graficznych:

 • Z wbudowaną klepsydrą – rozwija u dzieci świadomość czasu i motywuje do odpowiednio długiego szczotkowania. Obrócenie klepsydry powoduje rozpoczęcie odliczania czasu do 2 minut.
 • Z dekoracyjnym uchwytem do powieszenia na lustrze. Dzięki niemu łatwiej osuszyć włosie szczoteczki.
 • Z osłonką podróżną.

Vademecum

Vademecum Junior

Pasta do zębów Vademecum Junior przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Zawiera odpowiednią dla maluchów w tym wieku ilość fluoru i wapnia, dostosowaną do potrzeb aktywnej ochrony mlecznych zębów. Formuła pasty dodatkowo wzbogacona została specjalnym składnikiem - Prophylaxis, utrudniającym odkładanie się płytki nazębnej. Do wyboru dwa zachęcające warianty smakowe: jabłkowy lub truskawkowy. Nie zawiera cukru.

Producent: Vademecum

Signal 

Pasty do zębów Signal

Signal Kids to pasta do zębów dla dzieci od 2 do 6 lat. Jej delikatna receptura chroni wrażliwe szkliwo zębów, a dobrana do wieku dawka fluoru skutecznie zapobiega próchnicy. Owocowy smak pasty nie zniechęci dzieci do codziennego szczotkowania.

Producent: Unilever

Ziaja

żele do zębów dla dzieci Ziaja

 

 • Maziajki żele do zębów dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zawierają krzemionki, które bardzo delikatnie czyszczą zęby oraz D-panthenol o działaniu łagodzącym. Atrakcyjne dla dzieci smaki, gumy balonowej lub bąbelkowej coli, zachęcają do częstego mycia zębów. Nie zawierają konserwantów ani fluoru, mogą więc być bezpiecznie stosowane również na terenach o podwyższonej jego zawartości w wodzie.
 • Ziajka żel do zębów dla dzieci czary mary może być stosowany od drugiego roku życia. Zawiera dobraną do wieku dawkę fluoru, dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą, wzmacnia szkliwo oraz zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej. Poza smakiem owoców leśnych atrakcją dla dziecka w czasie szczotkowania będą zawarte w nim malutkie błyszczące drobinki.

Producent: Ziaja

SUNSTAR BUTLER GUM 

 • Pasta do zębów Kids dla dzieci od 2 do 6 lat. Zawiera połączenie rekomendowanej dla dzieci dawki fluoru i isomaltu,  co dwukrotnie zwiększa ochronę przed próchnicą w stosunku do samego fluoru. Dzięki działaniu remineralizującemu, wzmacnia szkliwo i zapewnia zdrowie mlecznym zębom dziecka. O smaku truskawkowym. 
 • Szczoteczka Kids dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Miękkie włosie jest delikatne dla zębów i dziąseł dziecka, a dzięki specjalnemu nacięciu i oszlifowaniu dociera do trudnodostępnych miejsc, zapewniając skuteczne czyszczenie zarówno powierzchni zębowych, jak i przestrzeni między nimi oraz linii dziąseł. Rozmiarowo dopasowana do ust i rączki dziecka.

Dystrybutor: ELER

Philips

 

Szczoteczka Phillips Sonicare For Kids

Szczoteczka Philips Sonicare For Kids została zaprojektowana z myślą o małych użytkownikach już od 4 roku życia. Zastosowano w niej opatentowaną technologię DFA, która umożliwia połączenie niezwykle szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) z jednoczesnym szerokim zakresem ruchów wymiatających. Zapewnia to skuteczne czyszczenie powierzchni zęba oraz przestrzeni niedostępnych dla konwencjonalnych szczoteczek. Wyłącznik czasowy pilnuje odpowiedniej długości mycia zębów, a odtwarzacz muzyki uatrakcyjnia cały rytuał. Dostęne są dwa rozmiary główek czyszczących 4+ i 7+ oraz są wymienne panele szczoteczki w postaci kolorowych nakładek. 

Producent: Philips

happydental.pl

Elgydium

 

Elgydium kids

 

Pasty do zębów Elgydium Kids w formie żelu dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Odpowiednio dobrana dawka aminofluorku Fluorinol zapewnia skuteczną ochronę delikatnego szkliwa zębów mlecznych przed próchnicą. W paście znajduje się ponadto dodatkowy składnik tworzący na powierzchni szkliwa warstwę zabezpieczającą, przez co fluor zatrzymywany jest na powierzchni zębów dłużej, chroniąc je nawet po szczotkowaniu. O smaku malinowo-truskawkowym lub miętowo-truskawkowym.

elgydium.pl

Producent: Elgydium  

Szczoteczka Aquafresh Kids ma za zadanie przyciągnąć uwagę nielubiącego myć zęby dziecka estetyczną rączką w kształcie zwierzątka. W naszym przypadku "dziewczęcej" szczoteczki był to różowy kotek. Co ważne, zabawny kształt szczoteczki nie utrudnia jej trzymania przez dziecko - Kotek jest odpowiednio "wydłużony" i "spłaszczony", tak, żeby rączka dziecka leżała na nim prawidłowo. "główką" kotka jest natomiast osłonka na szczoteczkę, przydatna np. w podróży, niekoniecznie tej dalekiej, także tej bliższej np. z domu do żłobka czy przedszkola. Kolejną ciekawą i estetyczną funkcją "kotka" są jego nóżki-przyssawki, ułatwiające postawienie szczoteczki na umywalce - nie musi więc ona leżeć w wodzie, gdy nie ma w pobliżu kubeczka. Moim zdaniem dużym plusem Aquafresh Kids jest fakt, że dodana do niej zabawka i inne "bajerki" nie odwracają uwagi od czynności mycia ząbków, a ona sama - zyskuje na atrakcyjności.

Pasta Elgydium Kids to pasta dla niecierpliwych - zawarty w niej fluor wbudowuje się szybciej niż np. w przypadku Elmexu; cecha przydatna w trudniejsze wieczory, kiedy senne dziecko niezbyt współpracuje z myjącym mu ząbki rodzicem. Pasta ładnie pachnie i ma miły dla dziecka smak - w naszym przypadku owoców leśnych. Córcia bardzo ją lubi.

O skuteczności szczoteczki i pasty wypowie się nasz dentysta podczas kontroli ząbków, ja natomiast, patrząc na reakcję dziecka, chętnie myjącego nimi ząbki, mogę je polecić. :)

M. tak się spodobała czynność mycia zębów, że do naszego rytuału mycia ząbków dołączył nowy - po skończeniu mycia ząbków własnych, M. myje ząbki wszystkim swoim zabawkom (oczywiście inną szczoteczką :)