Reklama

Pojawienie się już pierwszych ząbków u dziecka powinno być sygnałem dla rodziców, że czas rozpocząć ich regularne mycie. Im wcześniej maluch nabędzie nawyk ich szczotkowania, tym zdrowsze będzie miał zęby w przyszłości. Na rynku dostęne są różnego typu szczoteczki skierowane do takich maluszków oraz specjalne pasty. Poniżej prezentujemy właśnie takie produkty, dostosowane do delikatnych pierwszych ząbków oraz wrażliwych dziąseł najmłodszych dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

Nuby

Zestaw szczoteczek Nuby

Kompleksowy zestaw 3 szczoteczek Nuby do masażu dziąseł i mycia pierwszych ząbków, dostosowany do kolejnych etapów rozwoju. Wygodne antypoślizgowe uchwyty ułatwiają posługiwanie się nimi. W zestawie:

 • szczoteczka do masażu dziąseł - przeznaczona dla dzieci od 6-ego miesiąca życia, specjalny kształt pozwala bezpiecznie masować delikatne dziąsła niemowlęcia;
 • szczoteczka gumowa - o wyglądzie tradycyjnej szczoteczki przeznaczona do mycia pierwszych ząbków od około 11 miesiąca życia, gumowa końcówka zabezpiecza przed uszkodzeniem dziąseł i pierwszych ząbków dziecka;
 • szczoteczka tradycyjna - wykonana z miękkiego nylonowego włosia przeznaczona dla nieco starszych dzieci.

Marko

 

Silikonowa szczoteczka Nuby pozwoli z łatwością oczyścić pierwsze ząbki i dziąsła dziecka. Rodzić zakłada ją na palec i może delikatnie poruszać się wzdłuż dziąseł malucha, czyszcząc je z resztek pokarmu. Szczoteczka jest wykonana z bardzo delikatnego silikonu, jej delikatne wypustki i włoski precyzyjnie wyczyszczą trudnodostępne miejsca. Świetnie nadaje się do ułatwienia ząbkowania. Można dzięki niej wprowadzić łagodzące ból maści i masażem przyspieszyć pojawianie się pierwszych zębów dziecka.

Marko

Aquafresh

 • Szczoteczka Aquafresh Mini specjalnie zaprojektowana dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Delikatnie czyści ząbki redukując ryzyko uszkodzenia dziąseł, a jej mała główka oraz odpowiednio ukształtowana gumowa rączka gwarantują komfortowe użytkowanie małym dzieciom.
 • Pasta Aquafresh mleczne ząbki dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Obecne w niej fluorek i wapń zapewniają skuteczną ochronę przeciwpróchniczą. Nie zawiera cukru, łagodny miętowy smak zachęca do regularnego myca zębów.

Producent: Aquafresh

Oral-B

Szczoteczka Oral-B Stages 1

Szczoteczka Oral-B Stages 1 przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 miesięcy do 2 lat. Dzięki włóknom Baby-soft pozwala na delikatną pielęgnację i ochronę nowych zębów oraz miękkich, wrażliwych dziąseł. Cechują ją typowo dziecięcy design, a także kształt pasujący do dłoni rodzica.

Producent: Oral-B

elmex

Pasta do zębów elmex dla dzieci od 0 do 6 lat

Pasta do zębów elmex dla dzieci od 0 do 6 lat. Zapobiega próchnicy zębów mlecznych, ale
zawiera mniej fluoru niż pasty dla dorosłych, 500 ppm. Łagodny smak bez aromatu owocowego jest przyjemny dla dzieci, ale nie zachęca do połykania pasty.

Producent: GABA

R.O.C.S.

ROCS BABY
 • Pasta ROCS BABY dla najmłodszych dzieci do lat 3. Jej formuła jest niemal w całości oparta na organicznych składnikach ziołowych, co czyni ją wyjątkowo skuteczną w czyszczeniu, ale także delikatną, nie uszkadza cienkiego szkliwa zębów oraz bezpieczną w przypadku połknięcia. Ksylitol działa przeciwpróchniczo oraz normalizuje mikroflorę jamy ustnej, ekstrakt z lipy zmniejsza stan zapalny dziąseł i dyskomfort podczas ząbkowania. Pasta nie zawiera parabenów ani syntetyków.

  shop-dent.pl

 • Szczoteczka do zębów ROCS Baby Ekstra-Soft przeznaczona dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Wyjątkowo miękkie włosie z potrójnym polerowaniem końców sprawia, że szczoteczka jest szczególnie delikatna dla dziąseł i kruchego szkliwa pierwszych ząbków dziecka. Dodatkowo rączka-gryzak wyprodukowana została z bezpiecznego plastiku o wysokiej jakości, a jej struktura i jednorodność zmniejsza stopień gromadzenia się na powierzchni uchwytu bakterii. Szeroka rączka pozwala ponadto unikać zbyt głębokiej penetracji szczoteczki w jamie ustnej dziecka.

  shop-dent.pl

Producent: R.O.C.S.

Jordan

Jordan stworzył trójetapowy program Step-by-Step, w którym szczoteczka rozwija się wraz z dzieckiem, w optymalny sposób dopasowując do wymagań wieku. System został zaprojektowany tak, aby od momentu pojawienia się pierwszego ząbka zapewniać skuteczną ochronę oraz uczyć prawidłowego szczotkowania zębów. Kolorowe formy wprowadzają do tego procesu elementy zabawy, zachęcając maluchy do regularnego sięgania po szczoteczkę, co w przyszłosci zaowocuje zdrowymi ząbkami.
Szczoteczka JordanStep Step 0-2

Szczoteczka JordanStep Step 0-2 cechuje się małą główka z bardzo miękkimi włóknami. Delikatnie czyści pierwsze ząbki, a równocześnie masuje dziąsła, łagodząc bolesny proces ząbkowania. Ergonomicznie ukształtowana rączka zapewnia doskonałą przyczepność dłoni zarówno rodziców, jak i dzieci. Co więcej, uchwyt spełnia także funkcję gryzaka , szczególnie pomocnego podczas ząbkowania. Niebieskie włókna wskazują zalecaną dla maluszka ilość pasty. Rodzicom łatwiej będzie dozować odpowiednią ilość pasty.

Rozszerzająca się rączka uniemożliwi małemu dziecku zbyt głębokie umieszczenie szczotki w buzi. Intensywne kolory szczotek i ich kontrastowe zestawienia dodatkowo stymulują zmysł wzroku dziecka .

Producent: Jordan

Ziaja 

 

Ziajka żel do zębów dla dzieci bez fluoru

 

 • Ziajka żel do zębów dla dzieci bez fluoru do stosowania od pojawienia się pierwszego ząbka. Dzięki zawartości antybakteryjnych ekstraktów z tymianku i lukrecji oraz naturalnej krzemionki bardzo delikatnie czyści zęby i daje długotrwały efekt świeżości. Obecna w żelu prowitamina B5 działa ponadto łagodząco na dziąsła dziecka. Nie zawiera fluoru ani konserwantów.

Producent: Ziaja

SUNSTAR BUTLER GUM

Szczoteczka Baby
 • Szczoteczka Baby dla dzieci od 0 do 2 lat. Jej miękkie włosie delikatnie, ale skutecznie usuwa osad z powierzchni zębów, przestrzeni międzyzębowych oraz linii dziąseł. Nacięte oraz oszlifowane satynowe końcówki bez problemu docierają do wgłębień i szczelin, gdzie najłatwiej rozwija się próchnica. Bardzo mała główka została specjalnie dopasowana do dziecięcych ust, a długa rączka do operującej nią dłoni rodzica.

Dystrybutor: ELER

elersunstargum.pl