Reklama

W wielu plastikowych butelkach czy kubkach obecne są szkodliwe substancje, jak bisfenol A czy inne chemikalia, mogące przedostawać się do zamkniętych w pojemniku pokarmów lub napoi, a z nimi z kolei do organizmu dziecka. Dlatego też rodzice, w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech, coraz częściej poszukują artykułów wolnych od tych toksycznych składników.

Jako odpowiedź na takie właśnie oczekiwania Kid Basix stworzyło linię całkowicie bezpiecznych dla zdrowia maluszków produktów wykonanych z antybakteryjnej stali nierdzewnej, wśród których znajdują się butelki do mleka, kubki niekapki oraz bidony. Są to artykuły wielorazowego użytku, zapewniające prawidłowy rozwój dziecka. Korzystając z nich rodzice mogą mieć pewność, że ich pociecha pije tylko i wyłącznie to czym zostały napełnione, nawet jeśli butelka wraz z zawartością była podgrzewana. Wykonane z czystej, ekologicznej, a przede wszystkim wolnej od BPA i ftalanów stali nierdzewnej produkty całkowicie eliminują obawy, jakie pojawiają sie w przypadku plastikowych lub szklanych butelek. Z tymi artykułami nie ma szans, aby jakiekolwiek toksyny dostały się wraz z pokarmem do organizmu dziecka.

Produkty Kid Basix

Ponadto jako, że butelki dla dzieci i kubki Kid Basix wykonane zostały ze stali, na pewno się nie potłuką, co pozwoli uniknąć rozbitego szkła na kuchennej podłodze i dodatkowych wydatków. Cechuje je również wyjątkowy design oraz ergonomiczne kształty ułatwiające utrzymanie ich w małych rączkach dzieci.

Dla najmłodszych szkrabów w ofercie Kid Basix znajduje się butelka na mleko Safe Starter. Podobnie do innych produktów z tej rodziny wykonana została z najwyższej klasy stali nierdzewnej. Zastosowano w niej smoczek imitujący kształt sutka oraz specjalny, antykolkowy zaworek, zapewniający samoodpowietrzanie. Butelka wyposażona została również w miarki pojemności, aby rodzice, mimo izolacyjnej osłonki, mogli sprawdzić ile pokarmu zjadł ich maluszek.

Safe Starter

Zalety Safe starter:

 • pokrywka podróżna, utrzymuje smoczek w czystości i służy za miarkę do precyzyjnego odmierzania pokarmu,
 • specjalistyczny antykolkowy smoczek wykonany z wysokiej jakości silikonu,
 • dysk uszczelniający montowany w miejscu smoczka pozwala na długoterminowe przechowywanie mleka w butelce: 4 tygodnie w zamrażarce, 4 dni w lodówce bądź 4 godziny poza nią,
 • silikonowa osłonka, dzięki nieregularnej strukturze ułatwia utrzymanie butelki przez małe rączki, a jej izolacyjne właściwości utrzymują stałą temperaturę pokarmu, jednocześnie chroniąc delikatne dłonie maluszka,
 • wykonana z najwyższej klasy, lekkiej stali nierdzewnej, co gwarantuje brak jakichkolwiek szkodliwych związków chemicznych, jakie mogłyby się wytwarzać podczas podgrzewania w przypadku plastikowych butelek. 

Butelki Safe Starter dostępne są w dwóch pojemnościach: 150 i 265 ml oraz przeznaczone dla dzieci od 0 do 6 miesiąca życia.

Safe Sippy 2w1 to z kolei połączenie kubka niekapka z wyposażoną w słomkę butelką. Aby w ciągu kilku sekund przejść z jednej funkcji w drugą, wystarczy zmienić adapter. Zdejmowane uchwyty oraz ergonomiczny kształt zapewniają wygodne trzymanie, a silikonowy pokrowiec ochronę przed uszkodzeniami i utrzymanie temperatury.

Safe Sippy 2w1

Zalety Safe Sippy 2w1:

 • pokrywka utrzymuje ustnik w czystości i chroni przed zanieczyszczeniami,
 • przypominający kształtem słomkę ustnik pozytywnie wpływa na rozwijające się podniebienie maluszka i zapobiega powstawaniu wad zgryzu i wymowy,
 • izolacyjna osłonka utrzymuje temperaturę, ułatwia trzymanie i chroni buteleczkę przed mechanicznymi uszkodzeniami,
 • stal nierdzewna gwarantuje bezpieczne podgrzewanie,
 • zatyczka podróżna zapobiega przeciekaniu kubeczka w torbie,
 • słomka z adapterem pozwala zamienić kubek niekapek w butelkę dla starszych dzieci. 

Pojemność kubeczka to 330 ml. Odpowiedni dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia.

Safe Spoter to sportowy bidon w sam raz do pojemnika śniadaniowego malucha lub jego plecaczka. Wygodny w użytkowaniu przez dzieci oraz czyszczeniu przez rodziców.

Safe Spoter

Zalety Safe Spoter:

 • utrzymująca ustnik w czystości pokrywka,
 • łatwe korzystanie z ustnika, z którym poradzi sobie juz czteroletni maluch,
 • szeroka szyjka umożliwia łatwe czyszczeni bidonu,
 • duża i lekka, wykonana ze stali nierdzewnej, po wypełnieniu lodem i włożeniu do pojemnika dłużej utrzyma świeżość jedzenia,
 • termo-plastikowa osłonka służy jako izolator, ułatwia trzymanie i pozwala uniknąć chłodu podczas picia zimnego napoju w gorący dzień,
 • podstawka chroni przed wgnieceniem i pasuje do każdego uchwytu. 

Bidony dostępne są w dwóch pojemnościach: 335 ml i 475 ml. Przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia.

Wszystkie produkty Kid Basix dostępne są w różnych kolorach, aby każdy znalazł coś dla siebie.

hipkids.pl

Dystrybutor: babyuniverse.com.pl

Producent: Kid Basix